Van'da koronavirüs önlemlerini hiçe saydılar

Van'da sosyal mesafe kuralına uyarak evde kalması gereken onlarca kişinin çağrılara aldırış etmeden kentin en işlek caddesinde yoğunluk oluşturduğu görüldü.

Van’da kentin en işlek caddelerinden olan Cumhuriyet, Maraş ve İskele caddeleri yine en yoğun günlerinden birini yaşadı. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan korona virüsü, Türkiye’de de olağanüstü tedbirlerin alınmasına neden oluyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de korona virüsü nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde çok az sayıda vatandaş sokağa çıkabiliyor. Ancak yapılan çağrılara rağmen Van halkı caddelerde yoğunluk oluşturdu.

CUMHURİYET CADDESİ'NDE İNSAN SELİ

Yoğun caddelerde sosyal mesafeye dikkat edilmesi noktasında çok sayıda polis ekibi görev alıyor. Ekipler, sosyal mesafe kuralına uymayarak yan yana yürüyen vatandaşları ikaz ediyor. Korona virüsü dolayısıyla kentin ara sokakları sessizliğe bürünürken, özellikle en işlek caddelerinden olan Cumhuriyet Caddesi’nde adeta insan seli yaşanıyor.

Konuya ilişkin konuşan esnaf, Vanlıların korona virüsü salgınını ciddiye almadığını belirtti. Vatandaşa hizmet amacıyla iş yerlerini ara ara açtıklarını ifade eden esnaf, salgını yenmek için herkesin ‘evde kal’ çağrılarına uyması gerektiğini kaydetti. (İHA)

Van'da koronavirüs tedbirlerine aldırış etmeden böyle gezdiler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Pes yani ne diyebilirim.
sanki görende ortalıkta korona dolaşıyormuş gibi lanse ediyorsunuz,insanlar birbirine teması olmadıkça dışarıda birşey olmaz,zaten işe giderken insanlar mutlaka toplu araçlarla gidiyorlar,dezanfekte yapınca buraya bulaşmayacakmı bir o biniyor bir o iniyor,kapalı ortamlarda daha çok bulaşır bence evde kalmak belki hastalık yoksa iyi olabilir eğer hastalık evdeki birine bulaştıysa o aile için iyi olmayabilir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler