Van'ın İpekyolu belediye eş başkanları Azim Yacan ve Şehzade Kurt gözaltına alındı

Son dakika haberine göre Van merkez İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ile eş başkan ve meclis üyesi Şahzede Kurt, PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütünün propagandasını yapma suçundan gözaltına alındı.

Van'ın İpekyolu belediye eş başkanları Azim Yacan ve Şehzade Kurt gözaltına alındı

Van Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalarım devam ettiği belirtildi.

Açıklamanın devamında ise, "PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütünün propagandasını yapma suçundan 2 şüpheliye yönelik; 08 Kasım 2019 günü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ile meclis üyesi Şahzede Kurt, isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin üst ve ikamet aramasında; çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi" denildi.

86144b4de453932d29928c7518e16e14

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
Secimle kaybedilen yerler kayyumla aliniyor. Neymis terore destek veriliyormus :) belgeli bir sekilde buyuk bir afis yaptir belediye binasina as :) sadece Bati insanlarin gazini almak bak onlar terore destek Verdi Ben kayyum atadim kahramanlik yaptim havasi vermek :)
Senin gibi vatan hainini beğenen ahmaklar hepiniz pkk lısınız hainsiniz
@polat_alemdar248 hem bu bayrağı sevmeyeceksin hem parasını yiyeceksin yok oyle bir dünya kimin kuklalığını yapıyorsanız defolun gidin oraya o günler eskide kaldı bundan sonra böyle YA SEV YA TERK ET
keslan. belliki sende pkk sevicilerdrnsin
CB de seçimle geldi... Ne ozaman hakaret vs. ediyorsunuz kapayın çenenizi kaderinizi kabullenin
bilmiyosun oyle konusuyorsun. Sen devletten daha mi iyi biliceksin kimin terore destek verdigini. Iktidara dusmanliginizi teror orgutu uyelerine olan durusunuzu bile degistirmisse. Yaziklar olsun vatan sevginize.
@bbereli_1985 bre sığır başkan suçlu olsa onu alırsın amaç kazanamadıkları yerleri gasp etmek senin o kaz kafan bunu anlamaz
@polat_alemdar248 bu sivil darbedir terör bahane rant şahane ama er geç o soysuzda hesap verecek
polat alemdar bende o kurtlar vadine ve törürü yer kürede devlet elinde boşlugunda ihtiyaç dengesi ile hayata süren devletler arası terör eli ile degil bu ihtiyaç terörü kaldırma ve ona ihtiyaç duyan yaşamı kaldırarak rabbimin devlet sıfatındaki çirkin oluşuma oparasyon yaparak kaldıranım her hali ve zerresini.sen degil senden olanlarda bunları okuyup atamın bir cevabına oparasyonun başındaki cevap vermiş diye anılacaksınız
@ayhanyesilbag Bahane falan degiiil Çaresi var koçum Dağdaki teröristlerle bağlarını tamamen kesecekler öyle siyaset yapacaklar.
Bunları başkan yapmak ne kadar yanlış ise de; seçilmiş birilerini gözaltına alıp infial uyandırmak yine yanlış..
3 ay sonra bırakırsınız yeterki gündem olsun ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler