HABER

Van'da kara kış

VAN (İHA) - Van'da, gece geç saatlerde etkili olan kar yağışından dolayı il genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilirken, 400 köy yolunun da ulaşıma kapandığı belirtildi.

Etkisini artırarak devam eden kar yağışından dolayı sabah erken saatlerinde İl Hıfzısıhha Kurulu'nun aldığı kararla bin 60 köy ve mezradan bin 277 araçla 87 eğitim merkezine gelen 21 bin 705 öğrencinin faydalandığı taşımalı eğitime 1 gün ara verildi. Okulların tatil edilmesinden habersiz olan çok sayıda öğrenci yollara düşerken, olumsuz hava şartlarından dolayı okullarına gelemeyecek olan öğrencilerin ise bugün için izinli sayılacağı belirtildi.

Halen etkili olan kar yağışından dolayı Bitlis-Baykan ve Muş-Malazgirt devlet yollarıyla Tatvan-Hizan ve Tatvan-Mutki yollarının da ulaşıma kapandığı kaydedildi. İl genelinde etkisin sürdürerek devam eden kar yağışından dolayı mevcut olan 587 köy yolundan 400'ünün ulaşıma kapandığını kaydeden İl Özel İdaresi Köy Yolları Birimi yetkilileri, ekiplerin hazır beklediklerini, ancak kar yağışının devam etmesinden dolayı yol açma çalışmalarına başlayamadıklarını ifade ettiler. Yetkililer kar yağışının durmasıyla birlikte köy yolları açma çalışmalarına başlayacaklaklarını belirttiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön