HABER

Vatandaş isyanda... Ne televizyon kaldı, ne buzdolabı! 5 apartmandaki tüm elektronik cihazlar bozuldu

İstanbul Arnavutköy'de elektrik voltajının aniden yükselmesi sonucu birbirine bitişik 5 apartmandaki tüm dairelerdeki prize bağlı elektronik cihazlar bozuldu. Buzdolabından televizyona, bilgisayardan çamaşır makinasına, aydınlatma lambalarından binaların girişindeki elektrik panolarına varıncaya kadar tüm cihazlarının bozulduğunu iddia eden vatandaşlar zararlarının karşılanmasını istiyor.

Vatandaş isyanda... Ne televizyon kaldı, ne buzdolabı! 5 apartmandaki tüm elektronik cihazlar bozuldu

Olay, dün akşam iftar vaktinden kısa bir süre önce yaşandı. İddiaya göre; İstanbul Arnavutköy, Anadolu Mahallesi, Gaziosmanpaşa Caddesi üzerindeki bitişik nizam binalardan bazılarında bir anda elektrik kesintisi yaşandı. Bazı dairelerde televizyonların, aydınlatma lambalarının ve oyun konsollarının patlayarak yandığı olay sonrası bina sakinleri kendilerini panikle dışarı attı.

BÜTÜN CİHAZLAR BOZULDU

Dışarıya çıktıklarında komşularının da aynı sorunu yaşadığını fark eden bina sakinleri, birbirine bitişik 5 apartmanda elektriklerin gittiğini ve prize bağlı tüm elektronik cihazların bozulduğunu fark etti. Durumu hemen elektrik dağıtım şirketi ile paylaşan vatandaşlar, yüksek voltajdan kaynaklanan kesinti sonrası evlerindeki çok sayıda cihazın bozulduğunu iddia etti.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen elektrik dağıtım şirketi çalışanları, bölgede çalışma başlattı. Vatandaşlar ise yaşadıkları mağduriyetin ve zararlarının karşılanmasını istediler.

Screenshot_20

Screenshot_22

Screenshot_23

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
he he tabi, yeniletmek icin iyi fikir
senin başınada gelirse şaşırma sonra ağlarsın...
@metin986b senin gibi pis zihinlileri yok eden bir virüs olsa dünya cennet olur
Elektrik dağıtım şirketi voltaj yükselmesinden kaynaklanan cihazların yanarak abonelerine verdiği zararı kuruşuna kadar ödemek MECBURİYETİNDEDİR.
boşuna uğraşmayın çamura yatacaklar..
Ben aldım 4500 liralık tv zarar gördü ben zararımı aldım bilip bilmeden atma bari
Geri Dön