Vatandaş soyunarak tepki gösterdi!

Van'da Abdullah Öcalan'ın sağlık sorunlarını gerekçe gösterererek yürümek isteyen gruba, polis izin vereyince olaylar çıktı.

Vatandaş soyunarak tepki gösterdi!

Polise taş ve molotof kokteyli atan grup, biber gazı, basınçlı su sıkılarak dağıtıldı. Olaylar sırasında en büyük zararı ise yaklaşan bayram nedeniyle tezgah açan esnaf gördü.

Abdullah Öcalan'ın sağlık sorunlarını gerekçe gösteren kalabalık, Ordu Caddesi üzerinde bulunan Mavi Plaza önünde akşam saatlerinde toplandı. Aralarında BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, BDP'li Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, BDP İl Başkanı Musa İtah, Eşbaşkan Figen Yaşar ile yaklaşık bin kişi, buradan basın açıklaması yapmak üzere Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Beşyol mevkine yürümek istedi. Ancak polis yürüyüşe izin vermeyeceğini belirtti. Araya BDP Van Milletvekili Gür girdi. Israrlara rağmen polis yürüyüşe izin vermeyince kalabalık arasında bulunan bazı kişiler polise taş atmaya başladı. Bunun üzerine de olaylar başladı. Polis gruba gaz bombası, basınçlı su ve plastik mermi kullanarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

Aralarında Belediye Başkanı Kaya ile İl Eşbaşkanı Yaşar'ın da bulunduğu bir grup ise Sanat Sokağına doğru yürümek istedi. Bu sırada da Belediye Başkanı Kaya ile Eşbaşkan Yaşar, polis ve göstericiler arasında kaldı. Yaşanan itişme sırasında ise Belediye Başkanı Kaya polise tepki gösterdi. Buradaki gerginlik, güvenlik şube polislerinin araya girmesiyle yatıştı.

VATANDAŞ SOYUNARAK TEPKİ GÖSTERDİ

Sanat Sokağı'nda en büyük zararı ise yaklaşan bayram nedeniyle sokakta tezgah kuran seyyar satıcılar gördü. Olaylar sırasında bir çok seyyar satıcının tezgahı zarar gördü. Bunun üzerine seyyar satıcı olduklarını söyleyen 3 kişi soyunarak polise tepki gösterdi. Zarar gördüklerini ileri süren 3 seyyar satıcı, kendilerinin de polisler tarafından alınmasını istedi. Saat 22.00 sıralarında başlayan olaylar ara sokaklarda bir süre devam etti. DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
allah soyunuzu kurutsun inşallah utanmazlar soysuzlar
bu utanmazlara birde devlet ev yaptı ite geç kürde dur demekmi lazım
faşistçe bir görüş
aponuzunda sizinde allah soyunuzu kurutsun insan olmayan insancıklar..
Gezideki müdahaleyi şu pkklılara yapsanıza.Çözüm sürecimi baltalanır ?? Apomu kızar ??? Polis doğuda kuzu gibi ama istanbulda maşallah kabadayı gibi.
Doguya kac defa geldin,yada doguda ne kadar sure gorev yaptin,yada hic gosterici dovdun mu ki bos bos konusuyorsun. Sadece basinin haberini goruyorsun.yada zihniyetin bozuk.mudahale Layikiyla yapiliyor.netten biaz arastir da gercekleri gor bedbaht arkadasim.
sana katılıyorum ayhan1125, doğuda polis korkak ve çekingen...buradaki kürtler polise zerre kadar saygı göstermiyo,küfrediyo,aşşağlıyo,poliste sesini çıkarıp sen ne diyosun demiyo...şimdilerde ise, polise amirlerinden baskı gelmeye basladı, son zamanlarda iyice coşan palazlanan kürtlere yapılan en ufak bir müdehale,süreci baltalamaya girip,olaya karışan polislere utanmasalar vatana ihanet mi ediyosunuz siz dicekler... ne yazıkki, buralarda kürt olmak öyle sizin batıda duyduğunuz gibi değil, çok çok çok rahat..devletten heray yaşlı,özürlü,eğitim,süt parası gibi paralar alırlar,keyifleri çok iyi
apo sana ömür boyu maaş bağlıyacak birazdaha şov yap
olan yine evine ekmek götürmeye çalışana olmuş
ASLAN PARÇALARI HEPSİ...
Hamileymiş.
kaç kişiyi gözaltına almışlar bir sorun bakalım
çocuk katilini nasıl olsa bırakacaksınız.bir an önce bırakın gitsin.
Vahh vahh..zartar görmüşler ve bunun hesabını Polisten mi soruyorsunuz uatnmaz hainlerr!!Sokağı yakıp yıkanlara göstericilere neden tepki göstermiyorsunuz?!!!
tayyip abisi ilgileniyordur kankasının sağlığıyla, siz merak etmeyin...ona televizyon bile verdi...şimdi de babasından miras kalmış gibi türkiyenin doğusunu vermeye çalışıyor...
vay arkadaş ne kadar ibnelik fahişelik varmış içinizde sanki geziparkı arayıpta bulamadığınız olay olmuş.
aile boyu soyunsalar eylem daha çok ses getirir di..
Polise tepki göstereceğine eylemcilere tepki göstersene,eğer eylemciler olmasa orada polisin ne işi olur.
Türk Paşaların iÇerde oLMasına sevinen üÇ beŞ Kürt pekakaLıdan beş aLtı YoBazdan başka KİM olabilirkiii..
nereye gitti (kaçtı) yazı
aponun sokakta gezebileceğini sanan ahmaklar sürüsü neyin peşindesiniz
DAHA KÖTÜ OL SAGLIK DURUMUYMUŞ HERİFİN YEDİ ÖNDE YEMRDİ ARKASINDA
Bu grup gezi parkında olsaydı o zamanda izin verirlerdi kesin
ÇIPLAK VATANDAŞ...
Ya bırakın ne halt yiyorlarsa yesinler, karışmayın. Ya da müdahale ediyorsunuz su sıkmak yerine, plastik mermi atmak yerine basın gerçek mermiyi hepten kurtulalım. nasılsa yarın öbürgün gene birşeyleri bahane edip azacaklar. Ezin başlarını gitsin. Bu ne lannn...
soyunmuşken birisi...
Diğer Haberler