HABER

Vatandaşlara ceza yağdıran gönüllü fahri müfettiş görevden alındı

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yoğun şikayet üzerine yapılan incelemede, Karadeniz Sahil Yolu’nda emniyet şeridi ihlali gerekçesiyle çok sayıda sürücüye usulsüz ceza yazdığı tespit edilen gönüllü fahri trafik müfettişi B.T.’nin görevine son verildi. B.T.’nin 50 günde bin 633 araç sürücüsüne 2 milyon 186 bin 587 lira ceza yazdığı belirtildi.

Vatandaşlara ceza yağdıran gönüllü fahri müfettiş görevden alındı

İl Emniyet Müdürlüğü, Akçaabat’ta yaklaşık 1 yıldır gönüllü fahri trafik müfettişi olan B.T. hakkında, çalıştığı iş yeri önünden geçen Karadeniz Sahil Yolu, Adnan Menderes Caddesi sınırlarında, emniyet şeridi ihlali nedeniyle sürücülere çok fazla ceza yazdığı şikayetleri üzerine inceleme başlattı. Emniyet şeridi ihlalinden 50 günde bin 633 araç sürücüsüne toplam 2 milyon 186 bin 587 lira ceza yazdığı belirlenen B.T., artan şikayetler ve ceza tebligatları için sulh ceza hakimliğine yapılan yoğun itirazlar üzerine görevinden alındı.

Yapılan incelemelerde; usulsüz ceza yazdığı tespit edildiği gerekçesiyle görevine son verilen B.T.’nin, mayıs ayında bin 10, haziran ayını ilk 20 gününde ise 623 sürücüye, kişi başı 1339 TL ceza yazdığı tespit edildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 70 yorum
Türkiye'de fahri müfettiş olayına son verilmelidir. Keyfi yazılan cezalar iptal dahi edilemiyor...
Bu devlete para toplamaktan başka nedir? Acaba fahri amcalar % alıyor mu? Belgesiz ceza olmamalı. Bu şekilde suistimal edilebilecek tum uygulamalar acilen kaldırılmalı. Mülakat gibi.
Devlete para mı lazım ? Dursun yaya geçitlerinin başında yayaya yol vermeyenlere başlasın yazmaya, hem devlet kazanacak hem bu insanlar eğitilecek, ülke iki taraftan kazanacak...
@bsavas_1984 BEN HAYATIMDA ERZURUM'A GİTMEDİM AMA ARACIM ERZURUM PLAKALI VE 5 YILDIR MERSİNDE. BANA DA ERZURUM'DA YAYAYA YOL VERMEDİĞİM İÇİN 652 TL CEZA KESİLMİŞ. 1 AY OLDU MAHKEMEYE VERELİ SONUÇ BEKLİYORUZ BAKALIM SİLDİREBİLECEK MİYİZ.
KİMSE ALINMASIN AMA BU FAHRİ MÜFETTİŞLERİN TAMAMININ GÖREVİNE DERHAL SON VERİLMELİDİR. ASILSIZ BELGESİZ CEZA BUNLARDA, POLİS BİLE BELGE KOYARKEN BU ZATLARIN ÖZELLİĞİ NE.
vallahi onu bunu bilmem reis duyarsa bunu hemen maliye bakanlığına atar.
Geri Dön