HABER

Vecdi Gönül'den Rahşan hanıma taziye ziyareti

ANKARA (İHA) - Eski Başbakan Bülent Ecevit'in vefatının ardından, taziyeleri kabul eden eşi Rahşan Ecevit'i Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Gönül, yaklaşık yarım saat süren ziyaretinin ardından, Bülent Ecevit ile 1978 yılından beri değişik zamanlarda birlikte çalıştığını belirterek, Ecevit'in nezaket ve dürüstlüğüyle Türkiye'ye getirdiği kendi siyasi anlayışıyla Türk siyasi hayatına damgasını vuran unutmayacak şahsiyetlerden birisi olduğunu söyledi.

Rahşan Ecevit'e üzüntülerini ve taziyelerini bildirdiğini belirten Gönül, cenaze merasimiyle ilgili son durumu da değerlendirdiklerini bildirdi. Cenazeyle ilgili dün akşam nihai bir plan yapıldığını hatırlatan Gönül, "Bugün Başbakanlık Müsteşarı ve Genelkurmay Personel Dairesi Başkanlığı biraraya gelerek son düzenlemeleri yapacak. Çünkü görevden ayrıldıktan sonra vefat eden başbakanlar ile ilgili herhangi bir düzenleme yok. Biz Bakanlar Kurulu kararımızı hazırladık. Bugünkü nihai düzenlemeyi bekliyoruz" dedi.

Gönül, Rahşah Ecevit'in nasıl göründüğünün sorulması üzerine, "Her zamanki gibi sabırlı, soğukkanlı, güçlüklere göğüs gerebilen, iradeli bir hanımefendi olarak gözüküyor" diye konuştu.

Gönül'ün ardından Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak ve Sağlık Endüstrisi İşveren Sendikaları Genel Başkanı Metin Demir, taziye ziyaretlerinde bulundu. Bülent Ecevit'in Or-An Sitesi'ndeki evinin önünde, Ecevit'in sevenleri de bekleyişlerini sürdürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön