Vega'nın favorisi Volkan

Bursaspor'un Venezuella Milli Takımı'nın da kalesini koruyan başarılı file bekçisi Renny Vicente Vega, Türkiye'de en beğendiği kalecinin, Fenerbahçe'nin kalesini koruyan Volkan olduğunu söyledi.
Vega, Özlüce Tesisleri'nde takım arkadaşı golcü Eser Yağmur ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'ye Bursaspor'u "en az gol yiyen takım" yapmak için geldiğini kaydetti.
Bursaspor'un teklifini kabul ederek Türkiye'ye geldiği için çok mutlu olduğunu dile getiren Vega, "Türkiye'yi artık ikinci vatanım olarak görüyorum. Türk insanını Bursaspor taraftarlarını çok seviyorum. Onları mutlu etmek için çok çalışıyorum" dedi. Vega, maçlarda çok soğukkanlı davrandığının anımsatılması üzerine, "Ben kendime güveniyorum ve güvenmeye de devam edeceğim. Ben işimi yapıyorum. Hep oyunun içinde olmaya çalışıyorum" değerlendirmesini yaptı.
Bir gazetecinin, "Güney Amerikalı kaleciler riski seviyor. Bunu neye bağlıyorsun?" sorusuna Vega, "Doğrusu oraya bizi izlemeye gelen bir teknik adam yaptığımız hareketleri görse, herhalde kalbi durur. Bunlar normal şeyler. Ben yapmam gerekeni yaptığımı düşünüyorum" diye yanıtladı. Vega, "Antrenmanlarda oyuna aktif şekilde katılıp gol atıyorsun. Lig maçlarında da gol atmayı veya penaltı kullanmayı düşünüyor musun?" sorusuna ise "Ben kalemi korumayı tercih ederim. Zaman zaman ileri çıkışlar yapıyorum ama sınırlı. Daha ileri gitsem sanıyorum teknik direktörümüz sıkıntı yaşar" yanıtını verdi.
En beğendiği kalecinin Fenerbahçeli Volkan olduğunu belirten Volkan, Türk Milli Takımı'nın da Rüştü-Volkan ikilisiyle Avrupa Şampiyonası'nda çok iyi işler başaracağına inandığını sözlerine ekledi.
Bursaspor'un golcü futbolcusu Eser Yağmur da uzun bir sakatlık dönemi geçirdikten sonra eski formuna kavuşmaya başladığını bildirdi. Artık sakatlığıyla ilgili herhangi bir sorununun kalmadığını belirten Eser, "Hocam şans verirse Gaziantepspor maçında takımın galibiyeti için elimden geleni yapacağım" dedi.