Venüs geri harekete başlıyor!

Yatırım, borçlanma risklerine ve aşk sarhoşluğuna dikkat edin!

Venüs geri harekete başlıyor!

Tutkulu ve derinden sevmesini bilen aşıkların burcu Akrep'te 8 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında gerileyen Venüs, seks, doğum ve ölümle alakalı konular üzerinde gereğinden fazla durmanın işaretidir. Hayatın karanlık yanlarını keşfetme dürtüsü öylesine yoğundur ki, bizden gizlenen her şey mutlaka öğrenilmeli diye düşünürüz. Aşk dürtümüz öylesine yoğunlaşır ki, karşı konulamaz içgüdüsel bir tutku bizi adeta esir alır. Gerileyen Venüs, mutlaka benim olmalı diye düşünür. Bunun ortası kesinlikle yoktur. Ateşli, esrarengiz ve korkusuz olmanızı sağlar. Eşinizin, partnerinizin size gerçekten sadık olup olmadığını bir dedektif gibi takip etmenize neden olur. Bunun nedeni, sizin olanın sadece sizinle kalması içindir. Böyle bir etki altında aşık olma arzunuz yoğundur. Aradığınız kişi, sizin en derin, en karanlık benliğinize hitap etmeli ve ruhunuzu sarıp sarmalamalıdır.

Yani derinliklerinizle temasa geçebilecek kadar güçlü bir olmalıdır. Venüs geri hareketinde kontrol etme dürtüsü fazlasıyla hakimdir. Nerede ne yapıyor, kiminle beraber soruları kafanızın içinde dolanır durur. Onu etkilemek için en zayıf noktasını bulma ihtiyacı yoğunlaşır. O zayıf noktayı bulduğunuz anda onu ele geçirebileceğinizi düşünürsünüz. Ortalama her şeye uzak kalacağınız bu dönemde ya hep ya hiç tavırlarınızla hakimiyet hırsınız bilinmeyen ve gizemli olan her şeye duyduğunuz yoğunluk sizi derinliklerin keşfine çağırır. Tüm davranışlarınız kişisel gücünüzü yükseltmeye yöneliktir. Bazen yıkıcı bile olabilirsiniz. Kendi gücünüzle baştan çıkabilir, baştan çıkartabilirsiniz. Size uygun mu değil mi veya yanlış mı doğru mu diye düşünmezsiniz.

Bu dönemde özellikle parasal konularda hepimizin dikkatli olması gerekir. Akılcı olmayan, risk taşıyan yatırımlarda bulunulmamalıdır. Güzelliklere olan tutkunuz, bütçenizin sınırlarını aşan harcamalarda bulunmanıza neden olabilir. Gizli ilişkilerin en yoğun yaşandığı zamandır. Ancak dikkatli olunmadığı takdirde bu kaçamakların başınıza dert açması mümkündür. Eski bir aşk hem de olanca gücüyle sizi esir alabilir. Bitti, onunla olmamız imkansız dediğiniz kişiye aşık olmanız bile mümkündür. Rekabetin hınca hınç etkili olduğu bu dönemde sizi geçmeye hazır olanlar kapıda durur gibidirler. Bir zayıf noktanızı bulmaya görsünler hemen sizi arkadan vurarak yerinizi almak için uğraşırlar. Sakin olunuz. Böyle durumlarda asla renginizi belli etmeyiniz. Çünkü bu yapabileceğiniz en büyük yanlıştır. Aynı şekilde ilişkinizi kıskanan gözlerin üzerinize çevrildiği zamandır.

Ne olduğunu anlamadan bir bakmışsınız sevgiliniz bir başkasının yüreğinde çiçek açmış. Onun içindir ki, sorunları büyütmemeye çalışın. Birbirinize olan güven duygunuzu asla kaybetmeyin. Moral duygunuzu üçüncü şahısların bozmasına izin vermeyin. Siz hedefinize kitli şekilde kalınız. Sosyal faaliyetler ve arkadaşlık ilişkilerinde oyunu kuralına göre oynayınız. Bilinçdışı güçlerin at koşturduğu bu dönemde kendinizi çaresiz hissederek kabuğunuza çekilmeye çalışmayınız. İyileştirici müzikler, moralinizi yükseltici aktiviteler ve ritüeller size iyi gelecektir. Gücünüzü ortaya koymanızı gerektiren durumlarda bilginize ve tecrübelerinize güveniniz. Başkalarının gözü önünde olduğunuzu bilereke, gerek özel gerekse iş ilişkilerinizde pes etmeye değil, bilakis tecrübenizi konuşturmaya çalışınız.

Esrarengiz ve size hiç güven vermeyen kişilerle arkadaşlıklarınıza dikkat ediniz. Bağımlılık, şantaj, taciz gibi durumlarla karşılaşma riskinizi unutmayınız ve etrafınızdaki insanlara dikkat ediniz. Gücünü hiç çekinmeden kullanabilecek kötü niyetli kişilerin sizi yoldan çıkarmasına izin vermeyiniz. Karşınıza bir takım tekliflerle gelen kişilerin söylediklerine değil, kendi hedeflerinize uygun şekilde seçimlerde bulununuz. Bilip bilmediğiniz kişilerle cinsellik yaşamayınız.

Başkaları vasıtasıyla elde edilebilecek gelirler konusunda dikkatli olunuz. İhtiyaçlarınız için karşılanması ve ödenmesi güç olan borçların altına girmeyiniz. Kredi kartı harcamalarınıza her zamankinden daha dikkat ediniz. Değişken faizli borçlar sonrasında sorun çıkarıcı olabilir. Piyasayı uzmanları ve konusunda deneyimli insanlardan akıl sorunuz. Hırsınızın sizi yanlış yollara çekmesine izin vermeyiniz. Geri hareket eski durumların gözden geçirilmesi anlamında gayet etkilidir. Ancak bir karar vermek, uygulamaya koymak yanlıştır. Sadece olanı gözlemleyin. Birden bire değişen durumların gerisinde olanları görmek için beklemede kalın. Ruhsal gücünüzün yükseleceği bu dönemde sezgileriniz rehberinizdir. İç sesinizi duymaya çalışınız.

[

****](http://astroloji.ivillage.mynet.com/fal/gunluk/koc)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler