HABER

"Ver yavrumu Karadeniz..."

Denize girdikten sonra kaybolan 11 yaşındaki Samet İskender'in bulunması için arama çalışmaları devam ediyor.

"Ver yavrumu Karadeniz..."

İlçe merkezine bağlı Kömürcü köyündeki bir arkadaşıyla dün akşam saatlerinde sahile gelerek denize girdikten sonra kaybolan 11 yaşındaki Samet İskender'in bulunması için sahil güvenlik, sivil savunma görevlileri ile polislerce dalgıçlar ve bot desteğinde başlatılan ve ailesinin de katıldığı arama çalışmaları devam ediyor.

Gece saatlerinden itibaren olay yerinden ayrılmayan ve sahilin tamamına yakınını tamamını tek başına gezerek küçük Samet'i arayan baba İbrahim İskender, Karadeniz sahil yolundan geçen vatandaşlar tarafından teselli edilmeye çalışılıyor.

Küçük Samet'in bir an önce bulunmasını ümit eden baba İskender, beraberindeki akrabalarına ''Her yeri aradım ama bulamadım. Arsin'e gidelim belki deniz oraya sürüklemiştir. O kadar saat oldu hala ses yok'' diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

KÜÇÜK SAMET'İN SON SÖZÜ: ''BOĞULUYORUM, KURTARIN''

Yeğeninden haber almayı bekleyen amca Hasan İskender ise arama çalışmalarının yeterli olmadığını öne sürerek, şunları söyledi:

''Dün denize geldikten sonra arkadaşına 'boğuluyorum, kurtarın' diye bağırmış. Oda denize girmeyi bilmediğinden girememiş. Akşam bize telefon gelince buraya geldik. Sabah saatlerinde dalgıçlar vardı ama hiçbir şey bulunamadı. Bekleyişimiz sürüyor ama umutlarımızda tükeniyor.''

''BAYRAMIMIZ BÖYLEMİ OLACAKTI ALLAH'IM"

Olay yerinde sinir krizleri geçiren Hasan İskender'in eşi Adalet İskender de kaybolan Samet'in bulunması için başlatılan çalışmalarda gerekli ilginin gösterilmediğini savunarak, ''Nerede bu insanlar? Bizim kimsemiz yok mu?'' diye konuşarak ''Annesi evde perişan oldu. Bugün bayram. Bayramımız böylemi olacaktı Allah'ım'' dedi.

Bu arada olay yerine gelen Yomra Kaymakamı Osman Varol ile İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu da arama çalışmaları hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Kaymakam Varol, küçük Samet'in bulunması için Rize'den uzman bir dalgıç ekibinin ilçeye geleceğini belirterek, acılı aileyi teselli etmeye çalıştı.

Küçük Samet'i bulmak için sahilde dalgıçlarla, açıkta ise sahil güvenliğe ait botlar arama çalışması yürütüyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön