Vicdan azabına dayanamayıp teslim oldu

Adana'da Ramazan Bayramı'nın 3. günü kendisini işçi gibi çalıştırdığı ve sürekli küçük gördüğü gerekçesiyle ağabeyini öldüren şahıs, vicdan azabına dayanamayarak polise teslim oldu.

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Yüreğir ilçesine bağlı Yavuzlar Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Erdal D. (46) ve kardeşi T.D. birlikte yıllar önce mobilyacılık yapmaya başladı. Ancak Ağabey Erdal D., kardeşini dükkanda işçi gibi çalıştırıp az para verdi.

Ağabey, ayrıca kardeşini sürekli aşağılayıp küçük gördü. Bunun üzerine T.D. ile ağabeyi tartıştı ve aralarında husumet oluştu. Bu arada ağabey Erdal D. bir kaç kez kardeşini darp etti. Kardeşler süreç içinde sık sık tartışıp kavga etmeye başladı. Ramazan Bayramı'nın 3. günü de Erdal D. bu kavgalarda taraf olan annesini arayarak, "Seni de, oğlunu da babamı da öldüreceğim" diye tehdit etti. Anne de oğlu T.D.'yi arayıp "Ağabeyin bizi ölümle tehdit etti" dedi. Bunun üzerine T.D. sinirlenerek silahı alıp ağabeyini aramaya başladı. Orhan Kemal Bulvarı üzeride bir kahvede oyun oynadığını öğrenen T.D., buraya gelerek arkası dönük olan ağabeyinin ensesine 2 el sırtına bir el ateş ederek kaçtı. Erdal D. olay yerinde hayatını kaybetti. Aradan bir gün geçtikten sonra zanlı 155 polis imdat hattını arayarak, "Ben ağabeyimi öldürdüm. Hastaneler Kavşağı'ndayım teslim olmak istiyorum" dedi. Bunun üzerine polis kavşağa giderek zanlıyı olayda kullandığı silahla birlikte aldı. Emniyete getirilen zanlı sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Sevk sırasında basın mensuplarının "ağabeyini neden öldürdün" sorusu üzerine zanlı ağlamaklı olurken, pişman olduğunu söyledi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
NASIL BİR DÜNYADA YAŞIYORUZ YA!?
Diğer Haberler