HABER

Vicdansız anne

İzmir'de, iki yıl önce gayrimeşru ilişki sonrası hamile kalan bir kadın, doğurduğu bebeğini ölüme terk ettikten sonra annesinin mezarına gömdü.

Vicdansız anne

İzmir'de, iki yıl önce gayrimeşru ilişki sonrası hamile kalan bir kadın, iddiaya göre 112 Acil Servis'te hemşire olan kız kardeşinin yardımıyla doğurduğu bebeğini ölüme terk ettikten sonra annesinin mezarına gömdü. Olay, iki yıl sonra bir ihbar sayesinde ortaya çıktı. Anne gözaltına alınırken, kemikleri bulunan talihsiz bebeğin cesedi Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

İzmir'de, G.T. isimli kadın, gayrimeşru bir ilişki sonrası hamile kaldı. Bebeği aldırmak için geç kalan kadın, uzun süre gebeliğini ailesinden sakladı. Gebeliğin son dönemlerinde çaresiz kalan G.T., 112 Acil Servis'te hemşire olarak çalışan kız kardeşi F.T'ye durumu anlatarak yardım istedi. İddiaya göre kız kardeşinin Karataş semtinde bulunan evinde suni sancı verilerek doğum gerçekleştirildi. Olması gereken tarihten önceki bir tarihte suni sancı verilerek ve bazı tıbbı yöntem kullanılarak erken doğması

sağlandığı için bebeğin kendiliğinden ölmesine karar veren anne G.T. bebeği başka bir odaya koyarak ölüme terk etti. Başka bir odaya alınıp ölüme terk edilen bebek saatlerce ağlayarak öldü. G.T. ve kardeşi bebeğin cesedini daha önce kaybettikleri annelerinin mezarını yüzeysel kazarak bir poşet içinde gömdüler.

Olayın üzerinden iki yıl geçtikten sonra İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne olay bildirildi. İhbar üzerine harekete geçen Cinayet Büro Amirliği ekipleri yaptıkları soruşturma sonucunda, bebeğin gömüldüğü iddia edilen mezarı tespit etti. Harmandalı Mezarlığı'nda bulunan G.T.'nin annesine ait mezarda yapılan kazıda bebeğe ait kemik parçaları bulunarak İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Gözaltına alınan anne G.T.'nin verdiği ifadede, "bebeği tek başına kardeşinin evinde altı aylıkken ilaç içerek doğurduğunu, bebeğin ölü doğduğunu bu yüzden kimseye söylemeden gömdüğünü söylediği" öğrenildi. G.T. adliyeye sevk edildi.

Bu arada G.T.'ye doğum sırasında yardımcı olduğu iddia edilen hemşire kız kardeşi F.T.'nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

F.T.'nin artık hemşirelik yapmadığı ve yaşamını İngiltere'de sürdürdüğü yolunda bilgiler alındığı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön