HABER

Viking Kağıt'ta büyük yangın

İZMİR (İHA) - İzmir'in Aliağa İlçesi'ndeki Viking Kağıt Fabrikası'nda çıkan ve giderek büyüyen yangın, bütün çalışmalara rağmen kontrol altına alınamıyor. Yangın söndürme çalışmalarına helikopterler de katılıyor.

Yangın, bugün saat 10.30 sıralarında stok deposunun bulunduğu bölümde çıktı. Viking Kağıt Fabrikası'nın kendi imkanlarıyla kontrol altına alamadığı yangın, kısa sürede üretim bölümlerine de sıçradı. Yangının büyümesi üzerine Aliağa Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanısıra, Tüpraş ve Petkim Fabrikaları ile İzmir ve çevre ilçe itfaiyelerinden de yardım istendi. Yangın nedeniyle olay yerine çok sayıda ambulans da sevk edilirken, ilk etapta 15 personelin kaybolduğu ileri sürüldü. Ancak, fabrika yetkilileri kayıp olduğu bildirilen personelin bulunduğunu kaydetti.

Bu arada, yangın söndürme çalışmalarına helikopterler de katılıyor. Denizden aldıkları suyu fabrika üzerine bırakan helikopterler, yangının kontrol altına alınması için yoğun çaba harcıyor.

Aliağa Kaymakamı Cengiz Harmanoğlu ile Belediye Başkanı Hakkı Ülkü de olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını yakından takip etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön