HABER

Vitali Hakko uğurlanıyor

Vitali Hakko uğurlanıyor

İş dünyasının duayen ismi Vitali Hakko, bugün törenle uğurlanıyor. Vitali Hakko için bugün saat 11.00'da Merter'deki Vakko Fabrikasında bir tören düzenlenecek.

Hakko'nun cenazesi, daha sonra Neve Şalom Sinagogunda yapılacak dini törenin ardından Ulus Musevi Mezarlığındaki aile kabristanlığında defnedilecek.

İŞ DÜNYASININ DUAYENİ İDİ
Vakko'nun internet sitesinde Vitali Hakko'nun vefat haberi şu ifadelerle duyuruldu: "Vakko'nun kurucusu, yaratıcısı, Vakko ailesinin değerli büyüğü sayın Vitali Hakko'yu kaybettik. Acımız sonsuzdur...".

Vitali Hakko 1913 yılında İstanbul'da doğdu. 1934 yılında şapka devriminin ilk günlerinde Şen Şapka mağazasını açarak iş dünyasına adımını attı.

Şapkanın modası geçtikten sonra eşarp satmağa başlayan mağazasına Vakko adını verdi. 1962 yılında Beyoğlu'nda ilk mağazasını açtı. Beyoğlu'ndaki bu mağaza açıldığı zaman Türkiye'nin o zamana kadar açılmış en büyük mağazasıydı.

O zamandan beri Vakko mağazaları Türkiye'nin en saygın giyim mağazalarından biri olarak bilinmektedir. Gençlere yönelik Vakkorama mağazalarıyla birlikte 20'yi aşan sayıda şubeleri vardır.

Vitali Hakko ilerleyen yaşlarında mağazaların yönetimini diğer aile üyelerine özellikle oğlu Cem Hakko ya bırakmış olmakla birlikte, mağazaların yönetimine katkıda bulunmaya devam ediyordu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön