V.Manisaspor, Yılmaz Vural ile yollarını ayırdı

MANİSA (İHA) - Vestel Manisaspor, Teknik Direktör Yılmaz Vural ile yollarını ayırdı. Vural, takımda bir türlü düzeni oturtamadıklarını belirterek, "Karşılıklı oturarak yollarımızı ayırdık" dedi.

Vestel Manisaspor'da Yılmaz Vural dönemi sadece 7 hafta sürdü. Siyah-beyazlı yönetim, 19. haftada Giray Bulak'ın yerine takımın başına getirdiği ve geride kalan 7 haftada sadece 5 puan toplayabilen Yılmaz Vural ile yollarını ayırdı. Teknik Direktör Yılmaz Vural ile biraraya gelen Başkan Kenan Yaralı'nın kendisine teşekkür ederek, görevinden alındığını bildirdiği öğrenildi.

Manisa'dan dün gece ayrılan Yılmaz Vural, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu kadar zaman zarfında işleri yoluna koyamadık. Sonuçta olmuyordu ve boşu boşuna devam etmenin manası da yoktu" dedi.

Bunca yıllık deneyimine rağmen sıkıntıları aşmakta faydalı olamamanın şaşkınlığını yaşadığını ifade eden Vural, "Bunca yıllık deneyimimize rağmen bir türlü düzeni oturtamadık. Bu inanılmaz bir şey. Bu nedenle ben de yönetime giderek faydalı olamadığımı söyledim. Sonuçta yönetimle ortak bir karar aldık. Ortada bir gerginlik yok" ifadelerini kullandı.

19. haftada Giray Bulak'tan görevi devralan Yılmaz Vural, Vestel Manisaspor'un başında ligde çıktığı karşılaşmalarda 4 mağlubiyet, 2 beraberlik, 1 de galibiyet aldı.