SPOR

CANLI

Volkan değil, TFF özür diledi!

Üzerine yürüdüğü ve çok ağır sözler sarfettiği HaberTürk Gazetesi foto muhabiri Vedat Danacı'dan özür dilemesi beklenen Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel yerine, TFF Milli Takımlar Sorumlusu Selim Koray açıklama yaptı.

Volkan değil, TFF özür diledi!

Avusturya'da kamp yapan Milli Takım'ın önceki günkü dağ gezisinde gazetecilerle problem yaşayan kaleci Volkan Demirel ve Caner Erkin'in davranışları nedeniyle, TFF yöneticisi Selim Koray medyadan özür diledi.

[

* VOLKAN DEMİREL: "BENİ TAHRİK ETTİ"](http://spor.mynet.com/haber/34beni-tahrik-etti34/50284)

[

* MYNET SPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

[

* CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN](http://iddaa.mynet.com/)

Başta Fenerbahçeli Volkan Demirel olmak üzere özür beklenen oyunculardan ise açıklama gelmedi.

Leogang bölgesinde teleferikle dağa çıkan ay yıldızlı futbolcuların görüntülerini almak isteyen medya mensuplarına önce Caner Erkin ardından da Volkan Demirel tepki göstermişti.

Volkan Demirel daha da ileri giderek HaberTürk Gazetesi muhabiri Vedat Danacı'ya, "Ben seni yazdım oğlum, seni evinden aldırmazsam ben de Volkan Demirel değilim" diyerek meydan okumuş ve tehdit etmişti.

**İŞTE O GÖRÜNTÜLER (VİDEO)

**

volkan-kavga-player.jpg

Milli Takım'daki bu olay çok çirkin
Olayın ardından Volkan Demirel, kişisel twitter hesabından "Arkadaş bizi tahrik etti. Bana saygısızlık yapılmadığı sürece, kimseye saygısızlık yapmam" diye yazmıştı.

Dün ise herkes özellikle Vedat Danacı'ya ağır sözler sarfeden Volkan Demirel'den özür bekliyordu. Ancak, milli file bekçisinin yerine TFF Milli Takımlar Sorumlu Yöneticisi Selim Koray açıklama yaptı. Koray, Volkan Demirel'in medya mensuplarıyla yaşadığı diyaloğun çirkin olduğunu belirterek şunları söyledi:

Kendilerine çeki düzen vermeliler "TFF olarak medya mensubu arkadaşlarımdan özür diliyorum. Futbolcularımızın kendilerine çeki düzen vermesi gerekir. Kendisi ile konuşmadım ama konuşacağım ve rapor isteyeceğim. Milli futbolcunun bu tarz davranış içinde bulunmaması gerekirdi. Çok üzüldüm. Bizim olduğumuz yerde olay çıkıyor. Yazık. Türk futbolcusu Avrupalı meslektaşları gibi hakemle, rakip takım oyuncularıyla, medya mensuplarıyla nasıl diyaloğa girmesi gerektiği yönünde eğitilmeli. Türk futbolunun alt yapısını güçlendirmek gerekiyor. Bunu da zamanla gerçekleştireceğiz. Kampta arkadaşlığın iyi olduğu bir ortamın bozulması bizleri de mutlu etmedi."

Otelde kaçak avı
Milli Takım'ın kamp yaptığı otele dün giren bir taraftar, futbolcularla resim çektirmek için odaların bulunduğu kata çıktı. Gurbetçiyi son anda farkeden güvenlikçiler genç taraftarı yaka paça dışarı çıkardı.

Gazeteci tehtidine her yerden kınama
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Milli Takım kalecisi Volkan Demirel'i gazetecilere yönelik hareketleri ve sarf ettiği sözleri nedeniyle yaptıkları açıklamalarla kınadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
emre ve volkan gibileri milli takıma aldıkça bu olaylar her zman olur sen bunları ödüllendirmeye devam et. şike yapsınlar üstünü kapat gazeteci dövsünler milli takıma al ödüllendirin daha şımarsınlar iyice
bi de sana dokunsalar rahatlarlar emin ol...
SİZ ÖNCE GAZETİCİLERİ EĞİTİN ALDIKLARI EĞİTİM NE ELİNE MAKİNAYI KAPAN KENDİSİNİ SPOR MUHABİRİ SANIYOR BURDA KESİN TAHRİK VAR VOLKAN KARDEŞİMİZİ O GAZETECİNİN SURATINI DAĞITMADIĞI İÇİN KINIYORUM
volkanı adam diye tutanlara yazıklar olsun.. beş para etmez birisi... tek kelimeyle maganda... bunun gibi serserilere milli takımda yer olmamalı
Takım
O
Av
P
Geri Dön