Volkswagen Seat'tan vazgeçti! Bakın neden...

Volkswagen, elektrikli otomobil planları için Seat'tan vazgeçti. Alınan bilgilere göre Volkswagen, uygun fiyatlı elektrikli otomobil hayallerini Seat yerine başka bir marka ile gerçekleştirecek. Peki Volkswagen Seat'ten neden vazgeçti?

Volkswagen Seat'tan vazgeçti! Bakın neden...

Volkswagen elektrikli otomobiller konusunda her marka gibi planlar yapıyor. Şirket içinden gelen bilgilere göre, bu planlarda alt marka Seat'ın ise ismi bir hayli fazla geçiyordu. Zira, Volkswagen uygun fiyatlı elektrikli otomobil üretimi için Seat'tan başka bir isim düşünmüyordu. Ancak o planlar değişti. Volkswagen elektrikli otomobiller için Seat'in üstünü çizdi.

VOLKSWAGEN YÜZÜNÜ BAŞKA MARKALARA DÖNDÜ

Alınan bilgilere göre Volkswagen, alt markalarından birini seçerek uygun fiyatlı elektrikli otomobil üretimine başlayacak. Volkswagen CEO'su Herbert Diess'in açıklamalarına göre bu modeller, 20 bin eurodan ucuz olacak. En azından Şirketin CEO'sunun isteği bu yönde.

Volkswagen

YÖNETİM KURULU ONAYLAMADI İDDİASI

Seat konu hakkında bir açıklama yaptı. Seat, bu vazgeçiş kararının 'Volkswagen Grubu'nun markalar, üretim sistemleri ve pazarlara ilişkin strateji revizyonu çerçevesinde' alındığını söyledi. Ancak söylentiler Seat'ın açıklamalarıyla paralel değil. İddialara göre Seat seçimi, Volkswagen'in yönetim kurulundan geçemedi. Hal böyle olunca başka bir marka arayışına geçildi. Yeni markanın önümüzdeki günlerde belirlenmesi bekleniyor. Böylece Volkswagen Grubu yeni uygun fiyatlı elektrikli otomobillerin üretimine başlayabilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
volkkseagen almanların türklere en büyük kazıgıdır 2012 de cc aldım 3 kere sekman kırdı ve magdur oldum sonra golf a geçiş yaptım 2014 te 5 ayda bir kavrama sorun yapmaya başladı anlayacağınız bence dünyanın en kötü arabası ve yolda nezaman görsen sahibine acırım
aynen, sıfır aldığım wolkswagen 100 bine gelmeden,kavrama,mekatronik,egr değişti.maalesef ki peynir ekmek gibi de satılıyor.
Sen ilk hatalı aracı alıp darbeyi yedikten sonra neden ikinci wv alma gereği duydun, ki. ?
Skodaya yakışır
VW gibi takir tukur olan, garc gurc yapan bir araba ne diye bu kadar asla anlamam. Kesinlikle gostergesi de dogru degil bilgisayardakinden daha fazla yakiyor.. Ticari araclari nispeten iyi ama binekleri binek degil inek sanki! :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler