Sedef hastalığıyla mücadele eden model, ilham kaynağı olmak istiyor

İspanya'da yaşayan Celia Martinez'e, 16 yaşında sedef hastalığı teşhisi konuldu. Vücudunun %90'ını kaplayan sedef hastalığı nedeniyle zor günler geçiren ancak zamanla yaralarıyla yaşamaya alışan genç kız kariyerine modellik yaparak devam ediyor; ve kendisi gibi olan kişilere ilham kaynağı olmak istiyor.

Sedef hastalığıyla mücadele eden model, ilham kaynağı olmak istiyor

İlk etapta sadece karnında küçük kırmızı lekeler oluşan zamanla yüzü de dahil olmak üzere neredeyse vücudunun tamamına yayılan lekeler, Celia Martinez'i önceleri oldukça üzmüş ve içine kapanık bir kadın olmasına neden olmuştu.

1

Celia, ''sokağa çıktığımda insanların kötü bakışları, söyledikleri sözler beni fazlasıyla yaralıyordu. Ancak onlarla mücadele etmeyi öğrendim. Kimsenin beni küçük düşürmesine, hakkımda kötü konuşmasına izin vermiyorum. Böylelikle kendime olan güveni tekrar kazandım'' diye konuşuyor.

2

Zaman geçtikçe yaralarını kucaklayan ve onları bedeninin bir parçası olarak kabul eden Celia, model olmayı umuyor ancak sedef hastalığı yüzünden iş bulamayacağını düşünüyordu.

4

''Hastalığımla mücadelem hala devam ediyor, vücudum sanki alev alev yanıyor ama bu model olmama engel değil'' diye konuşan Celia, hastalığının bir gün tedavi edileceğini umuyor ve kendisi gibi olan kişilere ilham kaynağı olmak istiyor.

Sedef hastalığı nedir?

Deride kırımızı renkli zemin üzerinde sedefi-beyaz renkli kepeklenmelere neden olan döküntülerle kendini gösteren sedef hastalığı (psoriasis) özellikle diz, dirsek ve saçlıderi gibi bölgelerde görülen, zaman zaman şiddetli kaşıntılı ve tekrarlayıcı bir hastalıktır. Sedef hastalığının nedeni tam olarak bilinmemekle beraber, hastalığın bağışıklık sistemi, genetik ve çevresel faktörlerin karşılıklı etkileşimi sonucu geliştiği düşünülür. Bulaşıcı değildir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Allah şifa versin. Biraz da edep.
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ BALCALI HASTANESİNDE TEDAVİSİ VAR İĞNELERİ VAR ONLARI VURULUNCA BÜTÜN KIZARIKLAR GEÇİYOR
@mustafail011986 egzamınında tedavisi varmı
@mustafail011986 nasıl bir tedavi??
@zeynalabidincetin Var... Egzamanın ilacı üzüm sirkesi kesin çözüm... egzamalı olan bölgenizi tam bi saat bol üzüm sirkesinde bekletin sonra o suyu atın ve normal suyla yıkamadan sabaha kadar uyuyun hemen ertesi gün iyileşmeye başladığını fark edeceksiniz ve gerekirse 15 gün sonra yine tekrarlayın... Ben denedim iyileştim inşallah sizede şifa olur
çok güzelsin celia. insanların ne söylediğini umursamadan yoluna dimdik bir şekilde devam et . Allah şifa versin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler