HABER

Washington Belediyesi’nden Kınama

Washington Belediye Başkanı Muriel Bowser, dün Türk Büyükelçiliği Konutu önünde çıkan kavgayı kınayan bir açıklama yayınladı. Bowser, yazılı açıklamasında “barışçıl gösterilere yönelik saldırının, başkentin değerlerine ve Amerikan halkının haklarına hakaret” olduğunu söyledi.

Washington Belediyesi’nden Kınama

Washington Belediye Başkanı Muriel Bowser, Türk Büyükelçiliği Konutu önünde çıkan kavgayı kınadı. Bowser, "barışçıl gösterilere yönelik saldırının, başkentin değerlerine ve Amerikan halkının haklarına hakaret” olduğunu söyledi.

Muriel Bowser, yazılı olarak yaptığı açıklamada, Salı günü yaşanan olayları "şiddet dolu bir meydan okuma” olarak değerlendirdi.

Açıklamada, "Dün tanık olduğumuz, barışçıl gösterilere yönelik şiddet içerikli saldırı, kentimizin değerlerine ve halkımızın haklarına hakarettir. Bu olayları güçlü biçimde kınıyorum. Verdiğimiz karşılıkla ilgili bilgilendirildim. Metropolitan Polis Teşkilatı olayı soruşturmaya devam edecek ve adaletin yerini bulması için federal yetkililerle de çalışacak” dendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beyaz Saray ziyareti sonrası geçtiği Türk Büyükelçilik Rezidansı önünde olaylar çıkmıştı. Protestocu bir grupla Erdoğan'ın korumaları arasında çıkan kavgayı Amerikan polisi, güçlükle ayırabilmişti.

Geri Dön