WhatsApp kullananlar şimdi gerçekten yandı: Artık mesajlaşırken...

WhatsApp CEO'sunun görevinden ayrılmasının yankıları halen sürerken, şirketin oldukça önemli adımlar atacağı konuşuluyor. Kaum'un ayrılığı sonrasında WhatsApp'ın reklam işine çok daha fazla odaklanacağı ve kullanıcıların mesajlaşırken reklamlarla karşılaşacağı belirtiliyor.

WhatsApp kullananlar şimdi gerçekten yandı: Artık mesajlaşırken...

Geçtiğimiz ay Brian Acton’ın, hafta başında ise Jan Koum’un istifa etmesiyle, WhatsApp’ın kurucu ekibi şirketten ayrılmış oldu. Reklamlara karşı olan kurucu ikilinin gidişiyle, Facebook’un WhatsApp üzerinden reklamlar sunmaya başlayacağı söyleniyor.

Facebook F8 geliştiriciler konferansında bu konuya değinen Facebook’un mesajlaşma ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı David Marcus, “Reklam konusuna gelecek olursak, WhatsApp’ı kesinlikle daha açık hale getireceğiz.” dedi.

Marcus, ilk adımın büyük şirketlere WhatsApp kullanıcılarına direkt mesajlar gönderme kabiliyeti tanımak olacağını duyurdu.

Barclays analistleri, Koum’un gidişiyle Facebook’un artık WhatsApp için reklam satmaya başlayacağını tahmin etmişti. Facebook, WhatsApp’ı 2014 yılında 19 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

Barclays analistleri yatırımcılara yazdıkları notta şu ilginç cümleye verdi: “Geçtiğimiz birkaç yılda yaptığımız birçok görüşmede şu yanıtı aldık: ‘Jan gidince reklamlar başlayacak.”

Habertürk'ün haberine göre Koum istifasıyla ilgili somut bir sebep göstermezken, The Washington Post Gazetesi Facebook yönetimiyle aralarındaki vizyon farklılıklarının bunda etkili olduğunu, reklam tabanlı gelir modeli ile veri hedefleme konularının başlıca ayrılık noktaları olarak öne çıktığını iddia etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
bizde WhatsApp bırakırız benzeri uygulamalar çok WhatsApp düşünsün
kullanmayız olur biter pehhh????
1990-2000-2010 yıllarında watsapmı vardı neler geldi neler geçti
SIKINTI YOK BEYA (BİP)VAR
kullanmayız diyoruz ama alıştırdılar bi kere kim degiştirecek bunu hadi bakalım
Hey gidi Msn kalk gör mezearından piyasa çakal çukallara kaldı Artistlik ediyorlar eyyyy Msn titreşimine gurban olam, emojilerini hasretim eyyy Msn. geri dönn.
bir suru program var whatsap biter baska uygulamalar gelir biz neye yandik onu anlamadim
türkiyenin watsapı çıkıyor. o da aynısını yaparsa başka çareler buluruz. ben kimsenin reklamını izlemek zorunda değilim.
skype geçerim, burda eski ama yabancılar hep onu kullanıyor
Her şeyin bir bedeli var. Whatsapp haBabası hayrına hizmet verecek değil ya. Mutlaka bu işten para kazanma yolunu arayacak.
bizim ptt nin whatsabı noldu ???
viber , soma , line,bip buna benzer birsuru uygulama var
telegram 4ever..
Diğer Haberler