Hollandalı lider Wilders: Erdoğan'ı sevenler defolup gitsin

Hollanda'da Türkiye ve Fas kökenli seçmenlerin desteklediği Denk Partisi'nin lideri Tunahan Kuzu'nun, "Değişen Hollanda'yı istemeyen, yabancılarla yaşamaya tahammül edemeyen defolsun gitsin" sözleri tartışma yarattı.

Hollandalı lider Wilders: Erdoğan'ı sevenler defolup gitsin

Ana muhalefetteki aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, Kuzu'ya Twitter üzerinden ağır bir üslupla, "Denk ve diger Erdoğan sevicileri hemen defolsun gitsin" yanıtını verdi.

Wilders, Kuzu'ya ayrıca, "Hollanda sizin vatanınız değil" diye seslendi.

Gazeteci yazar Wierd Duk de, Kuzu'nun "Defolup gitsinler" sözünü alıntılayarak, "Eğer siyasal İslam bir kez gücü eline geçirirse gerçekten olacak bu" dedi.

Ed Roodbeen adlı Twitter kullanıcısı ise konuya farklı bir öneriyle yaklaştı:

"Kuzu'nun önerisinde bir fırsat görüyorum. Türkleri Hollanda'ya, Hollandalıları Türkiye'ye taşıyalım. Hollanda 1 yıl içinde gelişmekte olan ülkeler statüsüne düşer. Türkiye de, 20 yıl içinde refah toplumu olur. Böylece hem Avrupa Birliği'nden (AB) kurtulmuş oluruz hem de kendi ülkemizde tatil yaparız."

KUZU: DUYGUSAL TEPKİLERE KATILMIYORUM

Denk lideri Tunahan Kuzu ise Facebook sayfasından eleştirilere yanıt verdi.

Tunahan Kuzu, sosyal medya üzerinde hazırladığı günlük videolarla tanınan Türkiye kökenli İsmail İlgün'e verdiği yarım saatlik röportajdan sadece birkaç cümlenin "cımbızlandığını" belirterek, "Bu duygusal tepkilere katılmıyorum" dedi.

Kuzu, giderek artan ırkçılık ve yabancı düşmanlığı ile mücadele etmeyi sürdüreceğini vurgulayarak, "Böylece bütün Hollandalılar kendilerini evinde hisseder" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Adam haklı valla...Ama bana kalsa yapılacak iş şu Türklerin mal varlığına el koyup sınır dışı edilmeleri doğru olan.Haaaa bu sadece hollanda için değil Fransa,isviçre,Avusturya,Almanya,ve diğer AB ülkeleri için de geçerli alın mal varlıklarını koyun kapıya Erdoğan kurtarsın onları.
@zilan.65 bunun adinada demokrasi dersiniz artık AB dedikleriniz bu işine gelmedimi insan yoktur çıkar vardır
Yetmez ama EVET..
çok doğru bir tespit, Erdoğan ı sevenleri Türkiye ye bekliyoruz, Anti demokrasi neymiş bizimle yaşa da gör
Sure (Nisâ Suresi), 144. Ayet Ey iman edenler! Mü'minleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinize Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz? Allah’ım kalbimizi dünyadan almadan, Dünyayı kalbimizden al. Hürriyetlerin en büyüğü Allah’a kul olmaktır. Çünkü Allah’a hakkıyla kul olanlar başkalarına köle olmaktan kurtulurlar. Şems-i Tebrizi • ”İnsanlığın şerefi aklıyla, asaleti diniyle; şahsiyeti ahlakıyladır.”
@eylence_2006 inadına dosy olacağız
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler