Williams: 'Hafta sonundan çıkarılacak çok ders var'

Williams Teknik Direktörü Sam Michael, Bahreyn'de başarılı olarak, Malezya Grand Prix'de alınan hayal kırıcı sonuçları unutmaya çalışacaklarını söyledi.

ico Rosberg'in üçüncü olduğu Avustralya GP'nin ardından Sepang'da kendilerinden çok daha fazlası beklenen Williams bugünkü mücaleyi, Rosberg ile 14, Nakajima ile 17. sıralarda tamamladı.

Rosberg yarışın başlangıcında ön kanadını kaybederken, Nakajima da lastikte yaşadığı bir sorundan dolayı yavaşlamak zorunda kaldı.

Malezya'da yaşananlardan gerekli dersleri çıkartacaklarını belirten Michael, iki hafta sonra Bahreyn'de yeniden üst sıralar için rekabet edeceklerini kaydetti.

Michael, "Sıralama turlarının kötü geçmesinden sonra, araçlarda iki farklı strateji uygulamaya çalıştık. Nico bir, Kazuki ise iki pit stop yapacaktı" dedi.

Michael, "Plan işe yaramadı çünkü Nico daha ilk turda ön kanadı kaybetti, Kazuki de lastikte problem yaşadı. Daha sonra Nico'nun aracında yakıt sisteminde bir problem yaşadık, yani bu da planlanandan çok önce pite girmek zorunda kalması demekti" dedi.

Williams Teknik Direktörü ayrıca, "Bu hafta sonu yaptığımız tüm hatalardan ders çıkarmamız ve Bahreyn'e odaklanarak burada başarılı bir sonuç alıp kendimize gelmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

TurkiyeF1.Com