Williams Sepang'da da podyum umuyor

Williams'ın ortaklarından Patrick Head, takımının Malezya Grand Prix'de en az Melbourne'de olduğu kadar iyi bir performans gösterebileceğine inandığını söyledi. Nico Rosberg'in FW30'la Albert Park'ta gösterdiği performansın ardından İngi liz ekibi, BMW Sauber üzerinde baskı uygulamak için yeterli hıza sahip olduklarını düşünüyor.

Head dün yaptığı açıklamada, "Açıkçası McLaren, Ferrari ve BMW'ler önde. BMW bizden biraz daha hızlı görünüyor. Fakat bu hızın uzun sürüşlerde belirgin olduğunu söyleyemeyiz. Onlarla mücadele edebilecek bir pozisyondayız" dedi.

Cuma günü yaşadıkları vites kutusu problemi nedeniyle çok fazla sürüş yapamadıklarını hatırlatan Head, aksi takdirde Avustralya'da daha iyi sonuç alabileceklerini ifade etti.

Head, "Malezya araçlar için çok zorlu bir pist. Aerodinamik performans Melbourne'den daha fazla öne çıkıyor. Fakat burada da pozisyonumuzu sürdürebileceğimi umuyorum" diye konuştu.

F1 kariyerinin ilk grand prix'sinde geçirdiği kazayla yarış dışı kalan Kazuki Nakajima'ya da destek olan Head, "Görevini çok iyi yaptı. Genel olarak çok sakin ve soğukkanlıydı" dedi.

TurkiyeF1.Com