MAGAZİN

Wilma Elles Türk vatandaşı oldu

"Öyle Bir Geçer Zamanki" dizisinde canlandırdığı "Caroline" rolüyle tanınan Almanyalı oyuncu Wilma Elles Türk vatandaşlığına geçti.

Wilma Elles Türk vatandaşı oldu

Türkiye'de birçok televizyon ve sinema filminde rol alan, son olarak "Yeter" adlı dizide oynayan sanatçının, vatandaşlık haberini aldığında sevinç çığlıkları attığı ifade edildi. Elles'in Türk bayrağını öperek, Türk eşi ile sevinçli haberi kutladığı aktarıldı.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür eden Elles, "Bu benim için ayrıca gurur verici bir karar. Ne mutlu Türküm diyene!" ifadelerini kullandı.

İSTİSNAİ VATANDAŞLIK HAKKI
İstisnai vatandaşlık hakkı verilen Elles, "İstanbul'da Almanya'daki tüm TV kanalları için çekim yaptık. Türkiye'ye sürekli geliyorlar röportaj yapıyoruz. Bu bağlantıyı sıcak tutuyorum. İlişkilerin ve iki ülke arasındaki büyük potansiyelin gelişmesine yardım etmek istiyorum. Röportaj için gelen ekipleri manzarası en güzel, tarihi yerlere götürüyorum. Türkiye'yi en iyi şekilde tanıtmak istiyorum. Bu, turizm için önemli bence" değerlendirmesinde bulundu.

Tanımayanlar için Wilma Elles;
Wilma Elles'in iki erkek ve iki kız kardeşi vardır. 10 yaşından beri okulda tiyatro oyunlarında oynadı ve oyunculuk ile dans dersleri aldı. Aynı zamanda Köln Üniversitesi'nde çalışmalar yapmıştır.

2004 yılında Köln'de Theaterschule Celan, Arturo Schauspielschule'den mezun olan Wilma Elles, 2008 yılından Türk Usulü adlı sinema filminde başrolde görev almıştır. Kanal D'nin 2010-2013 sezonundaki dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki'de Caroline rolünde oynadı.

Wilma Elles'e, Avrupa Kalite Ödülleri'nde 2011 ve World Consumer Ödülleri'nde 2012 En İyi Kadın Oyuncu ödülü verilmiştir. Türkiye'yi çok sevdiği bilinen Wilma Elles, Türk vatandaşı olup bir Türk ismini adına eklemek istemektedir. Başka kültürlere ilgisinin çok olduğunu bildiren sanatçı, Köln Üniversitesi'nde Siyaset Bölümü'nde İslâm Bilimleri'ni birincilikle bitirmiştir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
8-10 yıldır türkiyede yaşayan kadın ne mutlu türk'üm diyene diyor ama yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan kürt vatandaşlarımız diyemiyor..Tabi burada bir ırk'a gönderme yapılmadığını bilmiyorlar..
offf bununla sabahlar olmasın...
Kendi ülkesinde tanınmayan ama Türkiye'de bok gibi para kazandın ben olsam bende çığlık atardım
Geri Dön