HABER

Windows 10'un emeklilik tarihi belli oldu!

Microsoft, Windows 10'un emeklilik tarihini açıkladı. Microsoft'un sayfasına göre milyonlarca bilgisayarda yüklü bulunan Windows 10, bir süre daha bizimle. Fakat bu, işletim sisteminin fişinin çekilmeyeceği anlamına gelmiyor.

Windows 10'un emeklilik tarihi belli oldu!

Microsoft, Windows 10'a 2015'ten bugüne kadar pek çok güncelleme getirdi. Şirket, bu güncellemelerle önemli noktalarda değişiklikler yaptı. Ancak görünüşe bakılırsa güncellemeleriyle ünlü Windows 10'un da bir emeklilik tarihi var.

BU TARİHTEN İTİBAREN WINDOWS 10'A DESTEK YOK

"Windows 10'un emeklilik tarihi ne zaman?" sorusu artık yanıt bulmuş durumda. Çünkü Microsoft, yaşam döngüsü sayfasında bu sorunun yanıtını verdi. Buna göre, Windows 10 işletim sisteminin bazı sürümleri (sayfaya göre Windows 10 Home ve Pro), 14 Ekim 2025'te emekli olacak. Bu, söz konusu sürümlerin güvenlik ve kalite güncellemeleri alamayacakları anlamına geliyor.

windows 10

Ayrıca bilgilerin Windows 10 Home, Pro, Enterprise ve Educations sürümleriyle ilgili olduğu da aktarılanlar arasında.

MICROSOFT HAZIRLANIYOR

Windows 10'un emeklilik tarihi için fazla üzülmeye gerek yok. Zira Microsoft, 24 Haziran'da büyük bir Windows etkinlik düzenlemek için hazırlanıyor. Son veriler, Microsoft'un 24 Haziran'daki etkinlikte yeni bir Windows işletim sistemi sürümü tanıtacağını gösteriyor. Bu sürüm için Windows 11 sesleri yükseliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
şimdiden emekli etselar yeridir!! son derece boktan bir işletim sistemi. hatta İOS, VİSTA, WİNDOWS 10 rezillikte birbirleriyle yarışır halde. hala paşalar gibi win7 kullanıyorum hiçbir sorunum da yok. win7 microsoftun bu güne dek çıkardığı en iyi işletim sistemidir!!!! Tek geçerim. microsoft para kazanmak istiyorsa kesinlikle win7 yi güncelleyip tekrar piyasaya sunmalı
Yükseltme olacak mı acep?
Yeter bilgisayarlarımız Widows7'de zorlanır hale geldi Windows 8.1'i yine çalıştırır da Windows 10'da anca 5-10dk'ya açılıp kendine gelir üstüne bir de Windows 10'un desteğini de mi keseceksiniz? Bari eski bilgisayarlar için de yeni bir işletim sistemi çıkarın. Çünkü Sadece Windows 10 20h2 pro'nun 64 bit versiyonu sadece 2gb-2,2gb ram tüketiyor. İşlemci kullanımını işleminiz düşükse çok fazla kullanıyor. Disk HDD ise bilgisayar 1,5-2 dakikada ancak açılır-eski sistemler için- Yani sadece işletim sistemi bu kadar yiyor. Bir de diğer uygulamalarla birlikte bilgisayarı siz düşünün.
Geri Dön