HABER

WRC Türkiye Rallisi'nin ilk iki etabı iptal

WRC Türkiye Rallisi'nde bu sabah koşulması gereken Perge-1 ve Myra-1 etapları, sağlık helikopterinin bölgeye inememesi nedeniyle iptal edildi.

Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılan Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) Türkiye Rallisi'nde otomobiller, bu sabah servis alanından start aldılar. Startın ardından pilotlar, 22.43 kilometrelik Perge-1 etabının başlangıç noktasına ulaştılar. Burada bir süre start bekleyen otomobiller, sağlık helikopterinin bölgeye inememesi nedeniyle yarışa başlayamadılar. Bunun üzerine yarış komitesi, Perge-1 ve Myra-1 etaplarının antrenman süratinde koşulması ve zamanlamaya Kumluca 1 etabıyla geçilmesi kararı aldı.

80 otomobilin kayıt yaptırdığı ancak 67'sinin katıldığı rallide, etapların bulunduğu bölgede yoğun yağmur yağışı olduğu öğrenildi.

9.90 kilometrelik Kumluca-1 etabının ilk startını BP-Ford Dünya Ralli Takımı pilotu Marcus Grönholm aldı.

Kumluca-1 etabının ardından servis alanına dönecek ekipler, otomobillerinin bakımlarını tamamladıktan sonra yarış komitesinin vereceği karar doğrultusunda Perge-2, Myra-2 ve Kumluca-2 etaplarına hareket edecekler.

Öğle arasında servis alanına tekrar dönecek yarışçılar, öğleden sonra ise, günün diğer etabını tamamlayarak Kemer'deki servis alanına geri dönecekler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön