Dünyanın gözü bu haberde! Rusya tarih verdi

Dünyanın gözü Suriye'de... ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'ye düzenlediği hava operasyonunun ardından bölgeden son dakika gelişmeler geliyor. Rusya, kimyasal silah iddialarını araştırmak üzere ülkeye gelen Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (OPCW) heyetinin Çarşamba günü Duma'ya erişimine izin verileceğini açıkladı.

Suriye ile ilgili gelen son dakika bilgisine göre; Rusya'dan kimyasal saldırı iddialarını incelemek için gelen heyete izin çıktı.

Heyet Suriye'ye Cumartesi varmış fakat o günden beri Duma'ya gitmelerine izin verilmemişti. Suriye ve Rusya, bölgede herhangi bir saldırı gerçekleşmediğini savunuyor.

OPCW'deki ABD temsilcisi, Rusya'nın bu süreçte delillerle oynayabileceği uyarısında bulunurken BBC'nin Hardtalk programına konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Rusya'nın kanıtlarla oynamayacağını garanti ederim" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
kaç tane daha kimyasal yalan söyleyeceksiniz? ben bu yalandan bıkmadım.... midem bulanıyor artık... kusmak istiyorum.. yalan dolan talan bu sizleri tanımlar..
ABD-İNG.FR.RUSYA-ÇİN gibi DAİMİ ÜYELER veto HAKLARI ile insanlık suçlarının cezalandırılmasını engellemede kullanıyorlar.Bu 5 ülkenin VETO HAKKI İPTAL OLMALI,PİYONLARININ DA YAPTIKLARI O ZAMAN CEZASIZ KALMAAAZ.
Diğer Haberler