Xbox kullanıcılarına kötü haber

Sesli konuşma sisteminde yapılan geliştirmeler nedeniyle eski nesil ve yeni nesil konsol arasında sesli konuşma gerçekleştirilemiyor.

Xbox kullanıcılarına kötü haber

Geriye uyumluluk konusunda oldukça cimri tavırlar sergileyen yeni nesil konsollardan bir kötü haber daha geldi. Daha önce gamepad, kulaklık vb. Xbox 360 aksesuarlarını da desteklemeyeceği açıklanan Xbox One’ın bu kez de sesli konuşma sisteminde geriye uyumlu olmayacağı açıklandı.

Reddit’de konu hakkında sorulan soruyu cevaplayan Major Nelson, Xbox One sahibi birinin Xbox 360′a sahip bir arkadaşıyla konuşmasının mümkün olmadığını dile getirdi. Xbox One’da yapılan geliştirmeler neticesinde çok daha yüksek kalitede ses kalitesi sağlandığını belirten Nelson, bu nedenle de geriye uyumluluk sağlanamayacağını söyledi. Zira açıklanan bilgilere göre Xbox One’da kullanılan codec’ler Xbox 360′da kullanılanla uyuşmuyor.

Playstation 4 ve Playstation 3 arasında ne olacağıyla ilgili henüz Sony cephesinden bir açıklama gelmedi. Ancak Xbox One’ın bu konudaki olumsuz açıklamasının ardından Sony’nin de böyle bir destek sağlayamayacağı düşünülüyor. İleride bu konuda bir açıklama yapıldığında sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Daha İnce, Daha Hızlı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler