Xiaomi'den endişelendiren iddialar için açıklama!

Xiaomi'nin geçtiğimiz günlerde kullanıcılarının verilerini Mi Browser üzerinden izinsiz olarak topladığı iddia edilmişti. Bugün o iddialar için bir açıklama daha yapıldı.

Xiaomi'den endişelendiren iddialar için açıklama!

Xiaomi akıllı telefon kullanıcılarını endişelendiren iddialar Forbes'in haberinde ortaya çıkmıştı. İddialara göre Xiaomi, kendi internet tarayıcıları Mi Browser ve Mint Browser üzerinden kullanıcıların izni olmadan veri topluyordu. Üstelik veriler iddialara bakılırsa tarayıcı gizli modda olsa dahi toplanabiliyordu. Yani Xiaomi gizli modda olsanız bile sizin kullanım alışkanlıklarınızı görebiliyordu. Şirket, kullanıcılardan veri toplandığını ancak bu verilerin izinli bir şekilde, anonim olarak elde edildiğini söylemiş, gizli modda ise hiçbir şekilde veri toplamadığını açıklamıştı. Bunun üzerine Xiaomi tarayıcıları için bir güncelleme dahi yayınladı. Yayınlanan güncellemelerden sonra Xiaomi tarafından bugün bir açıklama daha geldi.

XİAOMİ: İDDİALAR GERÇEK DEĞİL

Xiaomi yaptığı basın duyurusunda, şirket hakkında çıkan kişisel verileri izinsiz topladığına dair iddialara yanıt verdi. Firma, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Xiaomi konu hakkındaki gelişmelerin takip edilebilmesi açısından resmi blog sayfasını da duyurusunda paylaştı.

Mint Browser

Xiaomi gördüğünüz üzere bu iddiaların asılsız olduğunu iddia ediyor. Konu hakkında gelişmeler yaşandıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Xiaomi'nin iddialara karşı yapacağı açıklamalara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler