HABER

Yağ kazanı patladı: 2'si ağır 7 yaralı

KOCAELİ (İHA) - Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde faaliyet gösteren bir fabrikanın yağ kazanında meydana gelen patlamada 2'si ağır 7 işçi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Tavşanlı Köyü Taşocakları mevkiinde faaliyet gösteren ve yonga levha ve laminat parke gibi ağaç ürünleri imalatı yapan bir fabrikadaki yağ kazanı, henüz bilinmeyen bir sebeple patladı. Patlama sırasında kazanın yanında bulunan Resul Yumak, İbrahim Parlak, Nurullah Sait Gökdağ, Necmi Çiçek, Hayrullah Emre Kırkan, Niyazi Çetin ve Hüseyin Ergin isimli işçiler çeşitli yerlerinden yanarak yaralandı.

Yaralılar olay yerine gelen 112 Acil ve özel ambulanslarla Gebze ve Fatih Devlet hastanelerine kaldırıldı. Burada yapılan ilk tedavilerini müteakip yaralılardan durumu ağır olan Resul Yumak Anadolu Sağlık Merkezi'ne, İbrahim Parlak ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Vücutlarında yanık bulunan yaralılardan iki tanesinin de tedavi amacıyla İstanbul'a sevk edilmesi beklenirken, diğer yaralılar ise ayakta tedavi gördü. Fabrika yetkilileri kazayla ilgili açıklama yapmazken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturmaya ise devam ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön