HABER

Yağışın barajlara etkisi olmadı

Ankara (AA)- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Son günlerdeki yağışların barajlara önemli bir etkisi olmadı" dedi. Gökçek, "Edirne'de su taşkınları oluyor ama biz Ankara olarak suya hasretiz. Yağışta toprak suyu çekiyor. Toprağın öncelikle suya doyması lazım ki barajlara da yansıması olsun. Ankara'nın 3,5 aylık
suyu var. Vatandaşları bir kez daha suyu tasarruflu kullanmaya çağırıyorum. Su kesintilerinin olduğu dönemdeki gibi günlük 600 bin metre küpe düşen düzeyde yaptıkları su tasarrufunu yeniden sürdürsünler. Ankara'da günlük ortalama 800 bin metre küp su tüketiliyor. Bu da tasarrufsuz kullanımdan kaynaklanıyor" dedi.

Kesikköprü'den Ankara'ya su getirmek için aralıksız çalışma sürdürdüklerini ifade eden Gökçek, yağışların, çalışmalarda biraz aksaklığa yol açtığını söyledi.
Gökçek, ayrıca bazı sivil toplum örgütlerinin ideolojik davrandıklarını ve Kesikköprü'den su getirilmesine tepki göstererek, suyun birçok hastalığı da beraberinde getirerek, salgınlara yol açacağı şeklinde kampanyalar yürüttüklerini belirterek, halkı paniğe düşürmeye çalışan bu tür yaklaşımların yanlış olduğunu sözlerine ekledi.

Geri Dön