Yağışlar hafta ortasında etkili

Yağışlar hafta ortasında etkili

ANKARA(ANKA)- Hafta ortasından itibaren kuzey, iç ve batı bölgelerde aralıklarla devam edecek yağışların, özellikle kuzey bölgelerde etkisini artırması bekleniyor.

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın yurdun kuzeybatı kesimlerinde yerel ve kısa süreli yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, hafta ortasından itibaren özellikle kuzey kesimlerde etkisini artırarak, kuzey, iç ve batı bölgelerde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Bütün bölgelerimiz bugün az bulutlu ve açık, zamanla yurdun batı kesimleri parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyıları aralıklı yağmurlu geçecek.

Yurdun iç ve batı kesimleri yarın, parçalı çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Çorum ve Malatya çevrelerinde yerel ve kısa süreli yağmur ve sağanak yağış geçişleri görülecek.
Hafta ortasından itibaren kuzey, iç ve batı bölgelerde aralıklarla devam edecek yağışların, özellikle kuzey bölgelerde etkisini artırması bekleniyor.
Tüm yurtta 2 ila 4 derece artacak hava sıcaklığı, hafta ortasından itibaren yağış alan yerlerde azalacak.

Beş büyük ilde yarın hava durumu şöyle:
İstanbul13/17
Ankara 7/13
İzmir 16/20
Adana 9/22
Antalya 11/20