HABER

Yağışlı ve fırtınalı hava, turistleri etkilemedi

ANTALYA (İHA) - Antalya ve ilçelerinde dün etkili olan yağışlı ve fırtınalı hava, tatillerini geçiren Alman turistlerin keyfini kaçıramadı.

Antalya merkez ile Kumluca, Finike, Demre ve Kemer ilçelerini etkileyen şiddetli yağış ve fırtına, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Önceki gün gece saatlerinde başlayan, sabah saatlerinde hızını artırarak sürdüren yağmur nedeniyle birçok ev ve işyeri ile seraları su bastı. Kumluca, Finike ve Demre'de de etkisini yoğun şekilde gösteren yağmur, özellikle seralarda maddi hasara neden oldu. Demre Çayı'nın taşması sonucu Belören ve Çağman köylerine ulaşımın sağlandığı Köşkerler Köprüsü yaya ve taşıt trafiğine kapatılırken, Demre-Finike yolu da heyelan nedeniyle bir süre trafiğe kapalı kaldı.

Şiddetli yağışın bugün yerini güneşli havaya bırakmasıyla birlikte Alman turistler, Antalya sokaklarında gezmeye başladı. Antalya'da tatillerini sürdüren Alman turistlerden Mathilde Treikschat, son bir gün havanın çok kötü olduğunu ve bundan etkilendiklerini söyledi. Dün Demre'ye gitmek için yola çıktıklarını fakat yağış nedeniyle bazı yolların kapanması üzerine yarı yoldan döndüklerini ifade eden Treikschat, onun yerine Antalya Müzesi'ne gittiklerini ve çok beğendiklerini belirtti.
Ebba Zetter ise, tatillerinin genel olarak çok iyi geçtiğini vurguladı. Son 2 gün havanın bozuk olduğunu ifade eden Zetter, "Bizim ülkemizde hava çok daha kötü. O nedenle bundan fazla etkilenmedik. Tatilimiz çok güzel geçiyor" dedi.

Alman turistler Gustl Nüedermeier ve Eberhard Schemann da, her şeyin çok güzel gittiğini ve Türkiye'yi çok beğendiklerini söylediler. Dün havanın çok kötü olması nedeniyle Demre'ye gidemediklerini ifade eden Schemann, "Demre'ye gitmeyi isterdik, ama sel ve kötü hava sebebiyle gidemedik. Buna üzülmüyorum, çünkü bu Türkiye'ye tekrar gelmem için bir sebeptir" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön