HABER

Yağlı poşette uzi mermileri bulundu

Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan Özel Harekat Dairesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin'in evinde ele geçirilen kroki üzerine polisin Gölbaşı'nda yaptığı aramalarda 30 farklı bomba, uzi mermileri, 3 lav silahı, plastik patlayıcılar, TNT kalıpları, fişek, mermiler ele geçirildi. Bulunan el bombalarının seri numaralarının ise silindiği görüldü. Bu arada mühimmatların arasında işaret fişeği de bulundu. Aramalar saat 11.40 sıralarında sona erdirildi. Bulunan silahların İstanbul'a gönderileceği belirtildi.

ARAMALARDAN KARELER İÇİN TIKLAYIN

**

**

Susurluk kazasından önce İsrail'den Uzi ve Baretta marka tabanca alınmış ancak İbrahim Şahin'in Özel Harekat Daire Başkanı olduğu dönemde bu silahlar kaybolmuş ancak aramalarda silahlarla ilgili bir sonuca ulaşılamamıştı.

SİLAHLAR YAĞLI POŞETTE

Gölbaşında dün akşam saatlerinde başlatılan ve bugün sona eren aramalarda yeni bulgulara da rastlandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne bağlı polisler tarafından yapılan aramalarda iki yağlı poşet bulundu. Silahların metal aksamının olumsuz etkilenmemesi için yağlanmış poşet kullanıldığı belirtilirken poşetlerin birinde 3 adet LAV silahı ve el bombaları diğerinde ise TNT kalıpları çıktı. Aramalarda 30 farklı bomba çok sayıda fişek, mermi, mühimmat bulundu. Bu arada ekipler, ceset araması da yaptı ama bir sonuca ulaşamadı.

ARAMALARDAN KARELER İÇİN TIKLAYIN

Gölbaşı'ndan Ankara'ya gidiş istikametinde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan villaların hemen bitimindeki bölgede karayolundan 20 metre içerideki bölgede yapılan aramalara jandarma ekipleri de destek verdi. Poşetlerin bulunduğu bölgede kepçeler arama yapmaya başlarken olay yeri de boşaltıldı. Olay yerinde sadece uzman ekipler metal detektörlerle çalıştı.

Öte yandan, kazılarda çıkarılan el bombalarının seri numarasının silindiği ortaya çıktı. Yetkililer, bombalarda seri numaralarının olmamasının yapılacak balistik incelemeyi olumsuz yönde etkileyeceğini bildirdiler.

ARAMALAR SONA ERDİRİLDİ

Gölbaşı'ndaki aramalar saat 11.40 sıralarında sona erdirildi.

ARAMALARDAN KARELER İÇİN TIKLAYIN

Polisin kazı yapılan bölgeyi çevirdiği emniyet şeritleri kaldırılırken, ele geçirilen patlayıcı ve silahların incelenmek üzere İstanbul'a gönderildiği öğrenildi.

İSRAİL'DEN ALINAN UZİLER Mİ?

Esrarengiz kazıda daha neler bulunacağı merakla beklenirken, "Susurluk kazasının kayıp silahlarının izi mi sürülüyor?" yorumları yapılıyor. Susurluk kazasından önce İsrail'den Uzi ve Baretta marka tabanca alınmış ancak İbrahim Şahin'in Özel Harekat Daire Başkanı olduğu dönemde bu silahlar kaybolmuş ancak aramalarda silahlarla ilgili bir sonuca ulaşılamamıştı.

ARAMALARDAN KARELER İÇİN TIKLAYIN

İbrahim Şahin kayıp silahlar davasından 1 yıl hapis cezası almıştı.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler