HABER

Yağmurda asfalt döküyorlar

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Altınova Belediyesi, kış günlerinin yaşandığı bu mevsimde, beldenin ana arteri ile çevre yollarına sıcak asfalt döküyor.

Yağmurda asfalt döküyorlar

BALIKESİR (İHA) - Altınova’da soğuk kış günlerinde yapılan asfaltlama çalışmalarının bazı çevrelerce eleştirildiği öne sürüldü. Belde içi, ana yol girişleri ve sahil yollarının yoğun yağmurlar sonrasında oluşan bozuk satıhlar nedeniyle özellikle araç sahiplerinin zor anlar yaşadığı kaydedildi.

Eleştiriler karşısında, “Kimsenin bizi suçlamaya hakkı yok” diye konuşan Altınova Belediye Başkanı Asım Sürer, “2009 Mart yerel seçimleri öncesi seçim yatırımı yapan AK Partili belediyemiz yönetimi, bırakın yağan yağmurlar sonrası asfalt dökmeyi, gece spot ışığında bile yollara asfalt döktürmüştü. Bunun sonucunda da henüz bir ay geçmeden düzenli dökülmeyen onca asfalt boşa gitti, yollar patladı. Çünkü yönetim bilmese de işçiler ıslak zemine asfalt dökülemeyeceğini biliyorlardı, fakat onları dinleyen olmadı. Baştaki yöneticileri sadece seçim öncesi yapacakları yatırım çalışmaları ilgilendiriyordu” diye konuştu.

“SUÇLU BİZ DEĞİL, BİR ÖNCEKİ YÖNETİMDİR”

“Bundan sadece on ay öncesinde boşu boşuna harcanan paralar ve çöplüğe atılır gibi heba olan malzemeler varken, tek düşünceleri ‘ben bu seçimi nasıl kazanırım’ olan yöneticiler, şimdi kahve köşelerinde yeni yönetim olan bizleri suçlamaktan da geri kalmıyorlar” diyen Altınova Belediye Başkanı Asım Sürer, “Yolların bozulduğunu her yerde çukurlar ve su birikintileri oluştuğundan bahsediyorlarsa suçlu aramasınlar. Suçlu bu şekilde yangından mal kaçırır gibi her yere gece dahil asfalt dökenlerdir, biz havalar müsaade ettikçe önce Altınova’nın girişinde bulvar aydınlatmasını, sonra da yolları yapacağız” dedi.

Geri Dön