Yalçın, Azerbaycan Hemkarlar İttifakı Konfederasyonu Kongresine katıldı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Bazı ülkeler PYD’yi DEAŞ’la mücadele üzerinden meşrulaştırmaya çalışsalar da, bunun emperyalist bir strateji olduğunu her vicdan sahibi görüyor ve biliyor” dedi.Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Azerbaycan Hemkarlar İttifakı Konfederasyonu kongresine katıldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Bazı ülkeler PYD’yi DEAŞ’la mücadele üzerinden meşrulaştırmaya çalışsalar da, bunun emperyalist bir strateji olduğunu her vicdan sahibi görüyor ve biliyor” dedi.
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Azerbaycan Hemkarlar İttifakı Konfederasyonu kongresine katıldı. Kongrede bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Yalçın, “Küresel egemenlerin ideolojisi emperyalizmdir. Dünyanın en büyük sorunu da bu ideolojidir. Emperyalizmin dili şiddet, politik yöntemi ise çatışma ve terördür. Bunun için, emek ve adalet adına daha cesur cümleler kurmak zorundayız. Türkiye’nin en büyük emek örgütü olarak bizler tam da bu noktada duruyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana, sömürüyü esas alan iktidarlarını sürdürmek için ortaya attıkları argümanları küresel egemenlerin yüzlerine çarpıyoruz” şeklinde konuştu.
Bölgedeki gelişmelere de değinen Yalçın, “DEAŞ, PKK/PYD ve birçok terör örgütü emperyalizme hizmet eden taşeronlardır” mesajını verdi. “PKK’nın Suriye kolu PYD’yi kimlerin desteklediği açık seçik ortada” diyen Yalçın, “PKK/PYD’yi silahlandırarak bir terör koridor oluşturmak isteyen güçlerin bölgede yaktıkları ateş bir türlü sönmüyor. Bazı ülkeler PYD’yi DEAŞ’la mücadele üzerinden meşrulaştırmaya çalışsalar da, bunun emperyalist bir strateji olduğunu her vicdan sahibi görüyor ve biliyor” diye konuştu.

"Türkiye, Afrin’de terörle mücadele ediyor"
Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin konuşan Yalçın, algı operasyonlarına karşı uyanık olunması gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin sınır güvenliğini korumak amacıyla haklı bir mücadele verdiğini ifade eden Yalçın, Türkiye’nin Afrin’de terörle mücadele ettiğini söyledi. Yalçın, “Nasıl Fırat Kalkanı operasyonuyla DAEŞ’le mücadele ettiyse şimdi de PKK/PYD ile mücadele ediyor. Türkiye, 3,5 milyon Suriyeliye ev sahipliği yaparken, terör örgütünün ‘sivil katliamı var’ propagandasını sahiplenen kesimler, ancak terörü meşrulaştırırlar” şeklinde konuştu.

"Ermenistan Karabağ’dan çekilmelidir"
Terörün insanlığın ortak sorunu olduğunu belirten Yalçın, “Bu yüzden teröre karşı daha ortak tavır almalıyız. İşgallere karşı daha gür şekilde sesimizi çıkarmalıyız. İşte, Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ. Özellikle güçlü devletlerin ikircikli tutumu işgalin sürmesine neden oluyor. Ermenistan bir an önce Azerbaycan’a ait Karabağ’dan çekilmelidir. Bölgede barışın sağlanmasının şartlarından biri bu işgalin sona ermesidir. Bu duygu ve düşüncelerle bir kere daha sizleri selamlıyor, kurultayın emek adına hayırlar getirmesini diliyoruz. Yaşasın barış, yaşasın emek ve emek örgütlenmemiz” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler