Yalçındağ: ''Harekatla önemli yol kat edildi''

Hatay-AA- Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, "Terör belasından kurtulmak için
başlatılan harekatla önemli yol kat edildi" dedi.

Yalçındağ, "Anadolu Girişimci İşkadınları 2. Zirvesine" katılmak üzere geldiği Hatay'da, yaptığı açılamada, sınır ötesi harekatın çok başarılı geçtiğini, dönüş zamanlamasının Genelkurmay Başkanlığı'nın takdirine bağlı olduğunu söyledi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın "Hedefimize ulaştık geri çekiliyoruz" sözüne itibar ettiklerini, bunun altında başka şeyler aramanın yanlış olacağını ifade eden Yalçındağ, şöyle devam etti: "Türkiye'nin uzun yıllardır uğraştığı terör belasından kurtulmak için başlatılan harekatla önemli yol kat edildi. Askerler, gerçekten ağır kış koşullarına rağmen başarılı bir harekat yürüttüler. Çocuklarımız orada şehit oldular. Askerlerin dönüş kararı konusunda bizlerin fikir yürütmesi yanlış olur. Bu tamamen Genelkurmay Başkanlığı'nın takdirinde bir konu. Askerlerin dönüşlerini televizyonda izlerken yüzlerindeki olumlu ifade bizi duygulandırdı."

Yalçındağ, türban konusuna değinirken de bu konuda gereksiz gerginlik yaratıldığını, bunun daha akılcı çözümlenmesi gerektiğini belirterek, "Türban konusunda gelinen nokta üzücü, böyle olmamalıydı. YÖK ile rektörler arasındaki gerginlik, fikir ayrılığı her geçen gün biraz daha tırmanıyor. Üniversitelerde farklı uygulamalarla gerginlik var. Bu hassas konu üzerine daha önce de uyarılarımız olmuştu. Farklı yöntemlerle çıkmaz noktaya gelinmeden düzeltilebilirdi. Türban konusunda YÖK başkanı daha sağ duyulu davranabilirdi, gereksiz gerginlik yaratıldı" dedi.