HABER

Yalçınkaya’dan yalanlama

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, bugün Vakit gazetesinde yer alan eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin ile önceki gece Yargıtay binasında görüştüğü iddiasını yalanladı.

ANKARA (ANKA) - Yalçınkaya, “Kendisiyle görüşmekten onur duyarım. Ama böyle bir görüşme gerçekleşmedi. Haber gerçeğe aykırıdır” dedi.

Vefat eden Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Orhan Uzgören için Yargıtay önünde bir tören düzenlendi. Yargıtay Daire Başkanları ve bazı Yargıtay üyelerinin de katıldığı törende Uzgören için saygı duruşunda bulunuldu.

Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yalçınkaya, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin ile önceki gece Yargıtay binasında görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine, “Kendisiyle görüşmekten onur duyarım. Ama böyle bir görüşme gerçekleşmedi. Haber gerçeğe aykırıdır” dedi.

AKP’ye yeni bir kapatma davası açılıp açılmayacağıyla ilgili soru üzerine ise Yalçınkaya, “Onlar gizlidir. Her parti hakkında soruşturma mümkündür. Partiler fiilleriyle ölçülürler ve kapatma davası açılıp açılmayacağını hissederler” diye konuştu.

Yalçınkaya, bir soru üzerine, dinlemelerle ilgili incelemelerin de devam ettiğini söyledi. (ANKA)

Geri Dön