HABER

Yalova'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü

Belediye Başkanı Vefa Salman: - "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere, vatanın kurtuluşuna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, isimsiz bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum"

Yalova'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü törenle kutlandı.

Törene, Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Yalova Merkez Komutanı Deniz Piyade Albay Mehmet Öner Miskioğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Gemalmaz, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Yalova Kent Müzesi'ndeki fotoğraf sergisinin açılışının ardından tören meydanda devam etti. Burada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

Belediye Başkanı Salman, törende yaptığı konuşmada, 19 Temmuz 1921 tarihinin kent için milat olduğunu söyledi.

Salman, bedenlerini siper eden binlerce şehidin sayesinde bugün bu topraklarda huzur içerisinde yaşayabildiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bu sebeple başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere, vatanın kurtuluşuna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, isimsiz bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. Karakterinde esaret olmayan bu millete Rabb'im bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. 19 Temmuz Yalova'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun."

Salman'ın konuşmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu, halk oyunları ekipleri gösteriler sundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön