HABER

"Yamyam" dikkatleri internete çekti

BERLİN (İHA) - Almanya'da, internetten bulduğu kurbanını öldürdükten sonra parçalayarak yiyen "Yamyam Alman" şoku devam ediyor. Alman polisi ve istihbarat servisleri sınırsız iletişimin olduğu İnterneti gözetim altına aldı.

İnternete geçen hafta, "Yaşınız en fazla 30 ve bedeniniz de normal ise tam bana göresiniz. Sizi katletmek ve lezzetli etinizi yemek istiyorum. Cevabınızda lütfen yaş, boy ve kilo detaylarınızı bildirin, fotoğraf tercih sebebidir. Usta kasabınız Franky" şeklinde ilan veren sapık cani Armin M.'nin bu isteğine kavuşması ülkeyi derinden sarstı. "Alman Yamyamı" olarak nitelenen "Franky"nin geçen hafta Almanya'da açığa çıkan bu cinayet olayı halkı derinden sarstı ve gözlerin, söz konusu mesaja cevap yazılan ve "kuralsızlığın kural olduğu" belirtilen bir dünyaya, internetin karanlık dünyasına çevrilmesine neden oldu.

İnternette seksin yer aldığının iyi bilinmesine rağmen bu tür bir yamyamlık olayının varlığı ilk defa tespit edildi. Bazı internet sitelerinde, açık forumlarda, deneyimli kasabın arandığı, faydasız ve külfet haline gelen 40 yaşındaki bir kadından kurtulma ya da ayak veya bir kulağın kurban edilmesi gibi tekliflerin yer aldığı bilinmesine rağmen, kimsenin bu fantezilerini hayata geçireceği beklenmiyordu. Ancak Rotenburg'dan zanlı Armin M., verdiği ilanın ardından "tam da ona göre olan" birini buldu ve öldürdü.

İNTERNETTE CİNAYET Almanya'da çeşitli çevrelerce yoğun olarak tartışılan konuyla ilgili olarak, görüşlerini açıklayan Almanya Federal Suçlar Bürosu (BKA) yetkilisi Dirk Buechner, "Milyonlarca web sitesi, binlerce chat odası ve haber grupları var. Alman yasaları, çocukların karıştırılmaması kaydıyla bu tip fantezilerin açıklanmasını yasaklamıyor" dedi. 20 BKA yetkilisinin, çocuk pornosu ve Nazi yanlısı neşriyatı izlemekle görevlendirildiğini söyleyen Buechner, "Neyin fantezi ve neyin gerçek olduğunu tefrik etmek çok zor" diye konuştu.

İnternette yayımlanan bir derginin editörü olan Paul Douglas, şaşırtıcı fantezileri olan birçok insan bulunduğunu söyleyerek, "Nasıl bir yapıda olursanız olun, zevklerinizi ve meraklarınızı paylaşan başka birini internette bulmanız mümkün" dedi. İnternetin bu tip insanların davranışları nedeniyle suçlanamayacağını söyleyen Douglas, internetin, toplumun gündelik hayatında bulunamayan bir iletişim mecrası oluşturduğunu öne sürdü.

Söz konusu cinayetten, yaklaşık bir yıl sonra, Armin M.'nin yeni ilanına 5 kişinin cevap yazdığını fark eden birinin uyarıda bulunması gibi bir dizi tesadüf neticesinde haberdar olan Alman polisinin, Armin'e ait barbekü ızgarasını incelediği ve bu olayın ardından benzer vakaların önlenmesi amacıyla yoğun olarak web siteleri üzerine odaklanacağı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön