Yanal'dan acı itiraf!

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Trabzonspor gibi bir takımda olmanın, görev yapmanın önemli olduğunu, ancak şu ana kadar takımda bir uygulamaya gidemediklerini söyledi.
Yanal, kendisini ziyaret eden Bener Cordan İlköğretim Okulu öğrencilerinin sorularını yanıtladı.
Yanal, sporun genç yaştan itibaren düzenli olarak yapılması gereken bir aktivite olduğunu belirterek, "Spor yaparsak daha sağlıklı oluruz, sosyalleşiriz. Yaşamınızda her zaman spora yer olmalı. Bunu yaparken de sporu yarışma olarak değil yaşam biçimi şeklinde algılamanız gerekiyor" dedi.
Trabzonspor'un çok büyük bir kulüp olduğunu ifade eden Yanal, şöyle devam etti:
"Anadolu'da şampiyon olan tek takım. Trabzonspor'un Türk futbolunda önemli bir yeri bulunuyor. Ben de burada olmaktan son derece memnunum. Ortada bir Trabzon gerçeği var. Trabzonspor, futbolu kendi kentinde her şeyiyle yaşayan ve yaşatan bir kulüp. Böyle bir takımda olmak, görev yapmak bence önemli. Ancak şu ana kadar takımda bir uygulamaya gidemedik. Yani transfer olmadı. Kamp yapamadık. Kadro konusunda sıkıntılar yaşadık."
Trabzonspor'un geçmiş dönemlerde çok önemli başarılar elde ettiğini dile getiren Yanal, "Ancak başarının tekrar gelmesi için ortak akılla hareket etmek gerekiyor. Kulüp günün gelişen şart ve koşullarını kendine uygun metotla hayata geçirebilmeli" diye konuştu.