Yanmaktan son anda kurtuldular

Konya’da 9 çocuğuyla kalan 33 yaşındaki anne, çocuklardan birinin perdeyi yakmasıyla alevlere teslim olan evin içinden 8 çocuğunu kurtardı.

7 aylık Rukiye'’nin evde kaldığını gören 10 yaşındaki ağabeyi de eliyle camı kırıp içeri girerek kardeşini yangının ortasından çıkarmayı başardı. Olay, merkez Karatay İlçesi Saracoğlu Mahallesi Hanefi Sokak'taki tek katlı müstakil evde meydana geldi.

İddiaya göre, anne uyuduğu sırada kalkan çocuklardan biri çakmakla perdeyi tutuşturdu. Yangın bir anda tüm evi sardı. Dumandan etkilenen 33 yaşındaki Anne Gönül Yılmaz, uyandığında yangını fark edip çocuklarının yanına koştu. Anne 7 ay ile 15 yaş arasında değişen 9 çocuğundan 8'’ini kapının önüne kadar çıkarttı. 7 aylık Rukiye'’yi göremeyen 10 yaşındaki ağabey Halil İbrahim de, eliyle pencerenin camını kırdı. Eli yaralanan ağabey, kendi acısını unutup, odanın içerisinde kalan Rukiye'’yi kucaklayıp dışarı çıkarmayı başardı. Annenin kapıya kadar çıkarttığı çocukları da komşulardan bir tanesi alarak yanan evden uzaklaştırdı. Komşuların haber vermesiyle olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını 1 saatlik çalışmayla söndürdü. Ev kullanılamaz hale gelirken, eşyaların tamamı da yandı.

KÜÇÜK KAHRAMAN 7 AYLIK KARDEŞİNİ KURTARDI

Kocası cezaevinde olduğu için üçüz ve ikizlerin olduğu 9 çocuğuna komşuların ve belediyelerin yardımıyla baktığı öğrenilen anne Gönül Yılmaz, gözyaşlarını tutamadı. Çocuklarının sağ kurtulmasına sevinen ancak kalacak bir yerleri olmadığı için üzülen Gönül Yılmaz, “Sahur yapıp uyumuştum, çocuklar erken kalkmış. Çakmak alıp odadaki perdeyi tutuşturmuşlar. Uyandığımda alevler ve duman vardı. Çocuklarımı aldım kapının önüne kadar çıkarttım. Rukiye içeride kaldı, oğullarımdan Halil İbrahim’de pencerenin camını kırıp kardeşini kurtardı. Şükür hiç birimize bir şey olmadı. Ama çocuklarımla bayram öncesi ortada kaldık” diye konuştu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri elinden yaralanan Halil İbrahim'e ilk müdahaleyi ambulansta yaptı. Daha sonra anne ve 9 çocuğu kontrolden geçirilmek üzere ambulansla hastaneye kaldırıldı. Annenin kapının önüne çıkarttığı çocukları yanan evden uzaklaştıran komşusu da, “Çocuklar evi yakmış. Anne çocuklarını kurtarmaya çalışıyordu. O kapının öne koydu, bende onları alarak uzaklaştırdım. Yardım edin diye bağırdım ama sabah erken olduğu için fazla kimse yoktu” şeklinde konuştu. Polis yangın ile ilgili soruşturma başlattı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler