HABER

Yaralı asker, dehşeti anlattı

Tokat'ın Reşadiye ilçesi yakınlarında 7 askerin şehit olduğu terörist saldırıda ağır yaralanan er Arif Temel hain saldırı sırasındaki dehşet anlarını anlattı.

Yaralı asker, dehşeti anlattı

7 Aralık 2009 günü teröristlerin saldırısında ağır yaralanan er Arif Temel uzun süra GATA'da tedavi gördükten sonra hava değişimi nedeniyle Balıkesir'in Gönen ilçesindeki evine geldi.

[**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/tokat-ta-catisma-sehitler-memleketlerine-gonderildi/4843/118893/sayfa/1/)

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Yarali-Kurtulan-Asker-Dehset-Anlarini-Anlatti/443243/)

Aldığı kurşunlar nedeniyle omuzundan, ayağından ve karnından ameliyatlar olan Temel, evinde dinlenmeye çekildi. Hain saldırıda 7 asker arkadaşını ve komutanlarını kaybeden Arif Temel, saldırı sırasındaki dehşet anlarını anlattı.

Araçla karakola gittikleri sırada pusuya düşürüldüklerini ifade eden Temel, karşı ateş etmeye fırsat bulamadan ilk ateş sırasında kendisininde vurulduğunu söyledi. Saldırı günü yaşananları anlatan Temel, "Kurban Bayramı'nda çıktığım iznin ardından birliğime geri dönmek için 6 Aralık'ta Tokat'a ulaştım. Bir gece Reşadiye'de kaldıktan sonra ertesi sabah devriye geldi. Komutan ihtiyacı olan çıkabilir dedi arkadaşlarla selamlaştıktan sonra çıktık. Herkes işini görmeye dışarı çıktı. Saat 2 civarı geri dönüldü. Araçta kantin malzemesi olduğu için brandası kapatılmıştı ve hafifte yağış vardı. Ben içi kısımdaydım sonra brandalı arka tarafa geçtim. Araçta 11 kişiydik, önde biri şöför 2 rütbeli 3 kişi vardı. Arkada 8 asker vardı, biz 3 kişi sivildik ve 2 de muhafız vardı. Karakola yaklaşık 5-10 dakikalık bir mesafe vardı. Saat 3 civarı aniden yoğun çarpraz ateş başladı İlk ateşte ben karnımdan vuruldum sonra ayaklarımdan vurulmuşum ama hissetmedim. Daha sonra araçtakiler bağırmaya başladı 'Pusu var atlayın' diye. Ama araç brandalı olduğu için hemen çıkamadık.

Sonra şehit olan arkadaşlardan biri bizi dışarı doğru ittirdi ve biz yerde kaldık. Biraz süre geçti karakoldan iki tane araç geldi. İlk araçla şehit düşen arkadaşlardan Fatih, Ferit ve beni araca koyup yola çıktılar yolda ambulans denk geldi ve ambulansla Tokat'a hastaneye götürüldü. Tokat'ın ardından GATA'da tedavi gördüm" dedi.

Teröristlerle karşı karşı mevzilerde çatışmak istediğini de ifade eden Temel, "Allahlarından bulsunlar. Keşke bu şekilde olmasa karşı karşıya mevzilerde çatışsaydık. Ateş açma fırsatımız olsaydı. Olay bir dakikadan bile daha az sürdü belki. Ben şehit düşseydimde o kadar şehit vermeseydik" şeklinde konuştu.

Geri Dön