Yaralı asker Güneş operasyonunu anlattı

KARABÜK (İHA) - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a düzenlediği Güneş operasyonunda ayağından yaralanan Komando Çavuş Veysel Ünlü, memleketi Safranbolu ilçesine bağlı Ovacuma beldesine geldi.

İstirahatli olarak gönderildiği memleketinde 125. Jandarma Er Eğitim Alayı Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Şinasi Çaşkurlu'nun direktifleri doğrultusunda tedavisine başlanılan komando Çavuş Veysel Ünlü, önemli açıklamalar yaptı.

Karabük'te Tabip Yüzbaşı Ayhan Gürsoy tarafından tedavisine başlanılan Komando Çavuş Veysel Ünlü, güneş operasyonunda yaşadıklarını anlattı. Askere 87/2 tertip olarak giden ve askerliğine 4 ay kala Güneş operasyonuna katıldığını anlatan Ünlü, yaşadıklarını anımsadıkça duygulandı.

8 saat yürüyüş sonrası girdikleri çatışmada sağ dizinden yaralanan Ünlü, aynı çatışmada bazı arkadaşlarının şehit düştüğünü söyledi. Çatışma esnasında kullandığı tüfeğin tutukluk yapmasının ardından yaralandığını anlatan Ünlü, şöyle konuştu: "Hakkari Dağ Komando Tugayı'nda vatani görevimi yaptığım sırada Kuzey Irak'a düzenlenen kara harekatına katıldım. 8 gün süren kara harekatı öncesi 2 gün boyunca yaya olarak zap kampına ulaştık. Bir gece dağda kaldık. Kaldığımız dağdan doğru kampları gözetlemeye başladık. Bu arada hava destekli kamplar bombalanıyordu. Tim olarak 2. günün akşamı saat 24:00 sularında kaldığımız yerden kampların bulunduğu yere yaya olarak yürümeye başladık."

Tam 8 saat süren bir yürüyüşün ardından zap kampına ulaştıklarını belirten Ünlü, sözlerine şöyle devam etti: "Buraya ulaştığımız sırada teröristlerle sıcak temas sağladık. Mahkum tepeye manevra yaparak çatışmaya başladık. Bu sırada bazı arkadaşlarım vuruldu. Şehit olanlar oldu. Çatışma anında kullandığım silah tutukluk yapınca kendimi mevziye attım.

Bu esnada sağ dizimin altından mermi girip çıktı. Şu an tedavim memleketimde yine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılıyor. Tedavim bittikten sonra birliğime katılıp geri kalan vatani görevimi tamamlayacağım. TSK'nın Kuzey Irak bölgesine beni getirmeyeceğini biliyorum ama ben yeniden oraya gidip vatanım için mücadeleyi sürdürmek istiyorum."