Yaralı Kartal!

Turkcell Süper Lig lideri Beşiktaş, yarın oynayacağı İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını da kazanarak, unvanını korumayı hedefliyor.
Ligde oynadığı son 12 maçın 11'ini kazanarak, 3 haftadır liderlik koltuğunda oturan siyah-beyazlılar, ilk kez mücadele ettiği ligde henüz "Üç Büyükler"e karşı maç kaybetmeyen İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u da mağlup ederek, galibiyet serisini sürdürmeyi istiyor.

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda saat 19.00'da başlayacak ve hakem Hakan Sivriservi'nin yöneteceği karşılaşma Lig TV'den naklen yayınlanacak.

3 EKSİK VAR, BAKİ'NİN DURUMU BELİRSİZ Beşiktaş'ta, yarınki maçta kart cezalısı ve sakatlıkları nedeniyle 3 futbolcu forma giyemeyecek.

Kırmızı kart cezalısı İbrahim Toraman'ın yanı sıra, sakatlıkları süren Cisse ve İbrahim Kaş, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a karşı oynayamayacak.

Sakatlığı bulunan Baki'nin durumunun ise maç öncesi netlik kazanacağı bildirildi.

ÖN LİBERO SIKINTISI Beşiktaş'ta, yarınki maç öncesi ön libero mevkisinde sıkıntı yaşanıyor.

Bu bölgede görev yapan Cisse'nin sakatlığının ardından, savunmadan orta alana çekilen İbrahim Toraman'ın kırmızı kart cezalısı olması, Serdar Kurtuluş'un ise uzun süren sakatlık sonrası maç eksiği bulunması siyah-beyazlı teknik heyeti yarınki maç öncesi düşündürüyor.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın, Trabzonspor maçında İbrahim Toraman'ın kırmızı kart görmesi sonrası bu bölgeye kaydırdığı Serdar Özkan'a yarın da ön liberoda şans tanıması bekleniyor.

OLASI 11
Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın, savunmada Baki'nin oynayamaması durumunda Hırvat Schildenfeld'e, orta sahanın sağında Holosko'ya görev vermesi, forvette ise Nobre'nin yanında Bobo'yu oynatması bekleniyor.

Beşiktaş'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısına şu 11'le çıkması bekleniyor:

Rüştü, Ali Tandoğan, Gökhan, Baki (Schildenfeld), İbrahim Üzülmez, Holosko, Serdar Özkan, Delgado, Tello, Nobre, Bobo.

DERBİ ÖNCESİ SARI KART TEHLİKESİ Turkcell Süper Lig lideri Beşiktaş'ta, yarınki İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi sarı kart alarmı verildi.

Siyah-beyazlılarda, sarı kart cezası sınırında bulunan 4 futbolcu, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında da sarı kart görmeleri halinde, gelecek haftaki Fenerbahçe derbisinde cezalı duruma düşecek.

İbrahim Üzülmez, Mert Nobre, Serdar Özkan ve Gökhan Zan, yarınki karşılaşmada sarı kart görmeleri halinde cezalı duruma düşecek ve Fenerbahçe derbisinde oynayamayacak.

TARAFTAR YALNIZ BIRAKMAYACAK
Beşiktaşlı taraftarlar, lider takımlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yarınki maçta yalnız bırakmamak için harekete geçti.

Siyah-beyazlı taraftarlar, İkitelli'deki maça gitmek için kendi aralarında organizasyonlar yaparken, 80 bin kişi kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük stadı olan Atatürk Olimpiyat Stadı'nı doldurmak için internet sitelerinde yazışıyorlar.