HABER

Yaralı, kızağa çevrilen sedye ile kurtarıldı

Sivas’ın Hafik ilçesinde kar temizlerken çatıdan düşüp yaralanan kişi,8 saat süren operasyonla 112 ekipleri tarafından kızağa çevrilen sedye ile çekilerek taşındı.Edinilen bilgiye göre Sivas’ın Hafik ilçesi Kızılcaören köyünde Ş.K.

Sivas’ın Hafik ilçesinde kar temizlerken çatıdan düşüp yaralanan kişi,8 saat süren operasyonla 112 ekipleri tarafından kızağa çevrilen sedye ile çekilerek taşındı.
Edinilen bilgiye göre Sivas’ın Hafik ilçesi Kızılcaören köyünde Ş.K. isimli 77 yaşındaki kişi evinin çatısını temizlemek isterken düşerek yaralandı. Yakınları 112’den yardım istedi. Köy yolu yer yer 1 metreyi bulan kar kalınlığı nedeni ile araç ulaşımına kapalıydı. Özel İdare Ekipleri köye 2 kilo metre kala bir mesafeye kadar yolu açabildi. 112 ekipleri kalan mesafeyi bata çıka yürümek zorunda kaldı. Yanına vardıklarında ise yaralıyı kızağa çevirdikleri sedye ile çekerek ambulansın yanına kadar götürmeyi başardılar. Bu anlar 112 ekiplerine eşlik eden bir köy sakini tarafından cep telefonu ile kayıt altına alındı.
Hafik Devlet hastanesine kaldırılan yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Geri Dön