HABER

Yardım etme bahanesiyle çocuk kaçırdılar

Sosyal medya üzerinden yardım talebinde bulunan Tacikistanlı ailenin 3 yaşındaki çocuklarını kaçırdıkları iddiasıyla Gökhan G. (26) ile kız kardeşi N.G. (17) gözaltına alındı.

İSTANBUL (CİHAN)- Gökhan G., sevk edildiği mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi. Üç gün boyunca polisin her yerde aradığı bebek, ailesine teslim edildi.

Pendik'te yaşayan Tacikistanlı K.S., 17 Temmuz günü polise başvurup 3 aylık bebeğinin kaçırıldığı iddiasında bulundu. K.S. ifadesinde, "4 ay önce eşim ve 2 çocuğumla birlikte ülkemiz Tacikistan'dan gelerek Pendik'te E.T. adlı kadın evini kiraladık. Maddi durumumuzun kötüleştiğini gören ev sahibimiz E.T. bize yardım etmek istedi. Bu amaçla, sosyal paylaşım sitelerindeki hesabından bizim için yardım çağrısında bulundu. Bu çağrı üzerine, internet üzerinden konuştuğumuz bir genç yardım etmek istediğini söyleyerek evimize geldi. Elinde erzakla gelen bu kişi önce evde bebeği sevdi ve güvenimizi kazandı. Arabada bekleyen kız kardeşinin de biraz sevmesi bahanesiyle bebeği götürdü. Daha sonra arabaya binerek hızla uzaklaştılar.” dedi.

Şikayet üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, E.T.'nin ifadesine başvurarak sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarını ve yardım çağırısı yaptığı duyuru ve verilen cevapları incelemeye aldı. Pendik'teki evin bulunduğu sokak üzerindeki güvenlik kamera kayıtlarını da tarayan polis, aynı sokak üzerinde bulunan bir market önünde duran otomobilden inen kişinin erzak alışverişi yaparak tekrar araca binen kişinin bebeği çalan kişi olduğunu belirleyince, araç plakasından Gökhan G.'ye ulaştı.

Pendik'teki bir adrese 20 Temmuz günü düzenlenen operasyonda pazarlamacılık yaptığı öğrenilen Gökhan G. ile öğrenci kız kardeşi N.G. gözaltına alındı. Şüphelilerin, 3 gün boyunca evlerinde sakladıkları iddia edilen 3 aylık bebek de kurtarılarak annesine teslim edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulamaları yapılan şüphelilerin her ikisi de ifade vermeyerek susma hakkını kullandı. Polisteki işlemleri tamamlanan Gökhan G. İle N.G., İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Burada da ifade vermedikleri öğrenilen şüphelilerden Gökhan G. Tutuklanarak cezaevine gönderilirken N.G. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şüpheliler ifade vermediği için bebeğin neden kaçırıldığı anlaşılamadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön