HABER

Yardım rezaleti!

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde hayvan severleri kızdıracak görüntüler yaşandı.

Yardım rezaleti!

Sabahın erken saatlerinde Viranşehir Devlet Hastanesi karşısında E-5 karayolunun orta refujde ayakları kırılmış bir eşeğin olduğunu fark eden bazı duyarlı vatandaşlar durumu ilk olarak 110'nu arayarak yardım istedi. 110 ekipleri telefonla arayan vatandaşa 112'yi aramalarını ve 112 ekiplerindeki doktorların müdahale etmesini istediğini istedi.

**İŞTE YARDIM REZALETİ(VİDEO)

**

[**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/esek-kurtarma-rezaleti-esek-kurtarma-rezaleti/5149/127370/)

Bu arada, olay yerinden geçmekte olan iki çocuk, yaralı hayvana yardım etmek istedi. İki çocuğun yaralı hayvanı yol kenarına çekme çabası sonuçsuz kalınca, vatandaşlar çareyi yeniden 110 ekiplerini aramakta buldu. Vatandaştan gelen ihbarların artması dolayısıyla yaralı hayvanın bulunduğu yere çöp toplama ekibi gönderildi. Görevliler eşeğin "ölür diye" düşünerek ilk etapta çöp aracına atmak istedi.

Yaralı eşeğin yaşadığını gören görevliler daha sonra yaralı hayvanı civardaki boş araziye atmak için hayvanın ayağından metrelerce sürükleyerek boş bir araziye götürdü. Yerde acı çeken hayvan daha sonra boş bir alana atıldı.

Bazı vatandaşlar ise, yaralı hayvana yapılan davranışın doğru olmadığını belirterek tepki gösterdi. Yaralı hayvana böyle bir rezalet yapıldığından dolayı üzgün olduğunu belirten vatandaşlar, "Yazıktır hayvan canlıdır. Çöpe atmak yanlıştır. Geçenlerde de bir köpeğin başına böyle bir olay gelmişti. Bu canlı hayvanı böyle bırakmak yazık ve günahtır" diye tepki gösterdi.

Geri Dön