"Yarın geceden sonra her an olabilir"

İngiliz gazeteleri Suriye'ye askeri müdahalenin yarın geceden sonra her an yapılabileceğine dikkat çekti.

"Yarın geceden sonra her an olabilir"

The Independent gazetesi askeri müdahale için kolları sıvayan ve yarın İngiliz parlamentosunu bu konuda oylamaya çağıran Muhafazakar Parti'li İngiltere Başbakan'ı David Cameron'u manşet haberinde “Tony Blair'in Varisi" diye tanıtırken İngiltere'nin BM güvenlik Konseyi'nden onay bekleyeceğine ilişkin bir işaret olmadığına dikkat çekti.

Irak Savaşı'nda Tony Blair'in yaptığı gibi askeri müdahaleye kimyasal silahları koz olarak savunan David Cameron'un savaş çağırılarına İngiliz halkının karşı geldiğini yaptığı kamuoyu yoklamalarının sonuçlarını yayınlayarak karşı çıkan The Sun, yayınladığı savaş planında Suriye'de vurulacak hedef leri sergilerken Türkiye'den uçacak uçaklara da şemada yer verdi. Norfolk'daki İngiliz Kraliyet Havaüssü'nden Tornado GR4'lerin Storm Shadow füzeleriyle oparasyona katılabileceğini bildirdi.

Downing Street'ten verilen bilgilere göre Barack Obama ve David Cameron'un 40 dakika telefonla konuşarak askeri müdahale üzerine konuştular. Askeri müdahaleye henüz karar verilmemesine rağmen İngiliz ve Amerikan kurmayların hedeflerle ilgili planlarını yaptıkları öğrenildi. Birçok İngiliz gazetesi askeri müdahalenin hafta sonunda yapılacağını ileri sürdüler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
inş allahın gazabı tecelli eder de yahudi gayrimüslümler ittifakı burada tarih olur.helak olurlar...tabiki bu pastadan AKP nin yönettiği ülke olan türkiyede payını alacaktır.çünkü allah kuranda SAKIN GAYRİMÜSLİMLERİ DOST EDİNMEYİN ONLARLA BİRLİKTE HELAK OLURSUNUZ buyurmuştur.dolayısı ile bunların müslümanlıkla alakası yoktur.hepsi düzmece ve aldatmaca....
Esad dururmu artık kaçması için yeteri kadar fırsat verildi iranın çöplüğünde barınıyordur ...
tanrı-u teala sonumuzu hayır etsin
şu akp hükümeti tarafından sığırı da timsahı da gördük ve öğrendik çok şükür ..%50 sığırla ağlayan timsahların belgeseli ,ve tüm haberler abd nin savaş politikasını eleştirmek yerine destekleyen medya ve sosyal medya taraftarlarının sığır belgeseli devam ediyor .. timsahlar zaten dünden hazır mış ....koyunlarda var bu belgeselde izleyin izleyin insan olmadınız, olamadınız bari hayvanlığınızı görün ....
sığır koyun bunlar insalığa faydalı canlılar birde faydasız olan canlılar var senin gibi mesela
Bu ateslemeyi destekleyenler bu durumun nereye varacagini dusunemeyecek kadar acizler, ABD nin yaptigi bu olay 3.cu dunya savasina yol acabilir. Iki bin kisiyi kurtarayim derken 2-3 milyon insan belkide daha fazla hayatini kaybedecek. Bu olayin hic gerceklesmemesini umuyorum. Bu olaya Cin, Rusya ve Iran da karsi dikkatinizi cekerim ve boyle bir olayda 2 dev Cin ve Rusya nin tepkisi de ne olacak belli degil.
'Yarın geceden sonra her an olabilir'... YARIN GECE'nin, Müslüman alemi için mübarek CUMA gecesi olması, ABD ve müttefiklerinin (gayri Müslimlerin) saldırıları için özellikle belirlenen bir gün olmuş olmasın, Yanlış hatırlamıyorsam Saddam'ıda CUMA günü infaz etmişlerdi. Müslüman alemine saldıran gayri Müslimlerin ve Müslüman işbirliklikçilerinin YÜCE ALLAH cezasını en kısa zamanda verecektir inşallah.
genelde hep cuma günü vururlar.
esad hangi kimyasal silahları kulladı söyleyeyim mi? sıkı durun açıklıyorum::: saddamın kimyasal silahlarını kullandı.. cep telefonlarının bilgisayarların hafızaları her geçen gün artırıyor ama insanınki azalıyor en azından belli bir çeşidininki.. barack hüseyin musa obama müslümanları kurtarsın firavunun zulmünden.. mynet amca nolaydı iki dakkalığına küfür serbest olaydı..
Diğer Haberler