HABER

Bugün okullar var mı? Şanlıurfa'da okullar tatil mi? Hatay'da okullar ne zaman açılacak? Afet bölgesinde son durum...

Şanlıurfa'da okulların tatil olup olmadığı veli ve öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden olan Şanlıurfa'da sağanak yağış sele dönüştü. Sel felaketinin ardından valilikten 20 Mart Pazartesi için açıklama geldi. Diğer yandan deprem bölgesinde okul açılma tarihleri de araştırılıyor. Peki bugün Şanlıurfa'da okullar tatil mi? Hatay'da okullar ne zaman açılacak? Şanlıurfa Valiliği'nden açıklama geldi...

Bugün okullar var mı? Şanlıurfa'da okullar tatil mi? Hatay'da okullar ne zaman açılacak? Afet bölgesinde son durum...

Depremin en çok etkilendiği illerden olan Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş’ta okulların ne zaman açılacağı veli ve öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Bilindiği üzere Gaziantep, Osmaniye ve Adana'da eğitim öğretim 13 Mart'ta başlamıştı. Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketinden sonra o bölgede de eğitime ara verilmişti. Konu ile ilgili Şanlıurfa Valiliği'nden açıklama geldi. İşte detaylar...

ŞANLIURFA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketinin ardından şehirde okullar tatil edilmişti. Bugün eğitim olup olmayacğı merak edilirken beklenen haber Şanlıurfa Valiliği'nden geldi. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan yaptığı açıklamada:

"Mevcut durumumuzu değerlendirerek HALİLİYE, KARAKÖPRÜ ve EYYÜBİYE ilçelerimizdeki tüm okullarda eğitime 20.03.2023 tarihinde 1️⃣ gün daha ara verme kararı aldık.

????Diğer 10 ilçemizde okullar yarın açılıyor.

????21.03.2023 Salı günü merkez ilçelerimizde de eğitimi başlatacağız." ifadelerine yer verdi.

c7e1dd72-cf4f-41a9-9710-f6af8a2b5b69

Şanlıurfa'da bugün okullar tatil.

HATAY'DA OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından yarıyıl tatili uzatılmıştı. Ardından 71 ilde okullarda eğitim faaliyetleri 20 Şubat’ta başlamıştı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesindeki okulları üç kategoriye ayırdıklarını ifade etmişti.

225732

Birinci kategoride bulunan Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 1 Mart’ta açıldı. İkinci kategoride bulunan Adana, Gaziantep ve Osmaniye’de okullar da 13 Mart'ta açıldı.

Depremin en çok etkilendiği illerden olan Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’da ise okullar 27 Mart tarihinde açılacak.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler